Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 61. Bölüm - Sinirli Sihirli Küre

Videoyu Oynat
7 Nisan 2021, 21:21 13:23 1900

Maraş Dondurmasını tatmak isteyen Necati, koşarak dondurma almaya çalışır. Fakat ayağına takılan bilye yüzünden ortalığı yıkarak yokuş aşağı gidiyordur. Bu arada Şakir ve Remzi de video oyunu oynuyorlardır. Onların oynadığı yere Necati girince oyunları yarıda kalır. Tam da bu sırada Necati farklı bir oyun oynamak isteyeceğini söyler. Bu oyunu Şakir pek bilmiyordur. Bu oyunun adı bilye oyunudur. Bilye onunu Şakir’e anlatan Remzi ve Necati, evin salonunda tam bilye oynayacakken Kadriye misafirinin olduğunu söyleyip onları dışarı çıkarır. 

Şakir, Remzi ve Necati nerede oyun oynayacaklarını kara kara düşünürken karşılarına Tanju çıkar. Tanju evinde misket oyununu oynayabileceklerini söyler. Fakat evi çöplüktür. Ama gidecekleri başka yer olmadığı için orada oynarlar. Bilye sandıkları şey büyüyüp onları bir kuleye ışınlar. Bir porsuk yanlarına gelerek yıllardır burada kapana kısıldığını söyler. Buradan çıkmanın tek bir yolu vardır. O da labirenttir. Kürenin labirenti çok tehlikelidir. Çünkü iki katmandan oluşuyordur. Çekirdeğe ulaşıp anahtarla çıkmaları gerekiyordur. 

Labirentin kapısından girip bir bilmece bulurlar. Labirent onları bir çölün ortasında bırakır. Şakir bilmeceyi bulunca anahtarı da bulurlar. Başka bir kapıyı açıp karşılarına bir bilmece daha çıkar. Bu sefer kendilerini kışın ortasında soğukta bulurlar. Bilmece de bulmaları gereken bir cücedir. Cüceyi, noel babanın yanında bulurlar. Önce noel baba onlara anahtarı vermek için bir soru sorar. Bu soruyu da Şakir bilir. Kapıdan geçerek geri çöplüğe dönmüşlerdir.