Sponsorlu Bağlantılar

Harika Kanatlar - Uzaya Giden Baursaki

Videoyu Oynat
25 Ağustos 2021, 09:47 11:21 228

Jimbo hava alanında galaksi kanatları ekibini beklemektedir. Bu sırada yanına Jett gelir. Beklediği galaksi kanatlar olan Astra ve Astro da tam o sırada yanına gelirler. Aralarında tanışırken hava kontrolden Sky, Jett'i paket teslimatı için anons eder. Jett merakla hava kontrol kulesine gidip bugün nereye gideceğim diye sorar. Sky, Kazakistan'da yaşayan Maxim'in siparişi olduğunu söyler. Kazakistan da dünyaca ünlü bir keşif üssü vardır. Maxim'in annesi de oranın astronotu olduğunu öğrenince Jet'in heyecanı daha da artar. Jett, bir astronotla tanışmayı çok istiyordur. Hemen hazırlıklarını tamamlayıp yola çıkar. 

Kazakistan'a vardığında Sky'ın bahsetmiş olduğu roketlerin fırlatıldığı yerden geçer. Bu sırada bir roket uzaya doğru fırlatılır. Jett, rokete çarpmamaya dikkat ederek Maxim'in evine doğru gider. Maxim ise hem annesinin aydan getirdiği taşla yapılan yoyosuyla oynamakta hem de siparişini beklemektedir. Jett, Maxim'in yaşadığı evi görüp robot adama dönüşür. Onu babasıyla tanıştırıp kutusunu açar. İçinden Baursaki donutları çıkar. Maxim onları annesine vermek için sipariş etmiştir. Fakat Jett, annesinin fırlatılan füzeyle uzaya gittiğini söyler. 

Maxim bu duruma üzülünce Jett, Harika Kanatlar ekibini çağırır. Galaksi kanatlardan olan Astra ve Astro gelirler. Maxim de uzay kıyafetlerini giyip aya giderler. Ayda annesini bulup Baursaki donutlarını verir. Bu sırada aya, yok edecek derece de büyüklükte olan bir meteor, aya doğru yaklaşmaktadır. Maxim ve annesi laboratuvara girip saklanırlar. Jett ve galaksi ekibi büyük meteoru yoyo oyuncağı gibi aya çarpmasını engelleyip uzay boşluğuna fırlatırlar. Maxim ve astronot annesiyle vedalaşıp dünyaya, hava üssüne dönerler.