Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir - Lahmacun Mu Pizza Mı?

Videoyu Oynat
9 Ekim 2021, 13:58 11:35 1789

Şakir, Necati ve Remzi bir dükkana lahmacun yemeye gitmişlerdir. Fakat her zaman gittikleri lahmacun dükkanı, pizza dükkanı olmuştur. Necati, bu durumu öğrenince kendisini kaybeder. Başka lahmacun dükkanına gitmeye karar verirler. Mahalledeki herkes, tüm lahmacun dükkanlarının pizza dükkanına dönüştüğünü konuşuyorlardır. İçlerinden biri kapanmayan tek lahmacun dükkanının adresini Şakirlere verir. Hemen son kalan lahmacuncuya giderler. Fakat onun önünde de çok uzun sıra vardır. Sıraya girip beklemeye başlarlar. Tam, sıra onlara geldiğinde bir adam gelerek lahmacun dükkanını pizza dükkanına çevirir. Necati, çok üzülür. Ona neden böyle bir şey yaptığını sorarlar. 

Pisa Kulesi'nin yanında pizza dükkanının olduğunu, işlerinin iyi gittiğini anlatır. Fakat yanına Fikri adında biri, lahmacun dükkanı açmıştır. Bu yüzden bütün müşterileri, onun dükkanına gelmek yerine lahmacun dükkanına gitmişlerdir. O da lahmacuncuları sevmediği için özel bir değişim cihazı geliştirip ülkedeki tüm lahmacuncuları pizzacıya dönüştürmüştür. Eğer isterse cihazı ters şekilde çalıştırırsa tüm lahmacuncuları eski haline çevirebilecektir. Ama çevirmek istemediği için cihazı da alıp kaçar. Şakir, Necati ve Remzi de İtalya'daki lahmacuncuya sormaya gideceklerdir. 

Pisa Kulesi'nin olduğu yere giderler. Necati, lahmacun kokusu aldığı için kanalizasyonun içine girerler. Pisa Kulesi'nin dibine dökülmüş lahmacun hamurlarını görürler. Hamurların içinden de lahmacuncu Fikri Usta çıkar. Fikri Usta da onlara yaşadıklarını anlatmaya başlar. Pisa Kulesi devrileceği için esnaflarla birlikte lahmacun hamurlarını dibine dökmüşlerdir. Pizzacı da ondan kurtulmak için onu hamurun içine atmıştır. Şakirler onu kurtarmaya çalışır. Fakat kule pek sağlam olmadığı için Fikri Usta çıkamaz. Bu yüzden hemen üzerine ek hamur dökerek ustayı kurtarırlar. Cihazı, pizzacıdan alıp her şeyi eski haline çevirirler. Pizza dükkanları tekrar lahmacun dükkanlarına dönüşür.