Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 54. Bölüm - Pelerin

Videoyu Oynat
6 Nisan 2021, 23:08 13:37 31

Sene sonu programı için öğretmen öğrencilerden birer performans hazırlamalarını ister. Şakir, sihirbazlık numarası yapabileceğini söyler. Öğretmen bir şeyleri kaybedip kaybedemeyeceğini sorar. Şakir bu konuda hazırlık yapmak üzere Tanju’nun da tavsiyesi ile bir sihirbazlık dükkanına girer. Burada pek çok malzeme vardır. Biri Şakir’i çağırır ve bir kutunun içine sıkıştığını söyler. Şakir kutuyu çekince adam ikiye ayrılır. Bu kişi Şakir’e sihirbazlık konusunda yardımcı olacağını söyler. Ona bir pelerin verecektir. Bu pelerinle küçük şeyler kaybedip daha sonra geri getirmesini söyler. 

Şakir adamın verdiği pelerin ile eve döner ve bu pelerinle her şeyi yok etmeye başlar. Geri getirmek istediğinde ise bunu nasıl yapacağını bilemez. Pelerin bir anda hareketlenip açık camdan dışarı çıkar. Pelerinin üzerinden geçtiği her şey yok olur. Peyami dede de kaybolanlar arasındadır. Sihirbaz adam hemen pelerini yakalar. Şakir de adamdan yardım istemek üzere gider. Adam pelerini bir aynanın üzerine koyup kaybolan eşyaları orada bulabileceklerini söyler. Tanju ve Şakir, nasıl çıkabileceklerini öğrenmeden aynanın içinden geçerler. Geldikleri yer çok soğuktur. 

Buz olmuş halde bir sihirbaz adam bulurlar. Onu ısıtmak için Şakir, kaybolan evine götürür. Necati ve Remzi de buz olmuşlardır. Sihirbazın buzlarını çözerler. Pelerin ise aynanın içinden geçerek bulundukları yere gelir. Orada da her şeyi yok ediyordur. Bu pelerin buldukları sihirbaz adamın pelerinidir. Sihirbaz, pelerinin kaybettiği objelerin dünyasına girmesi büyük bir karışıklığa yol açtığını söyler. Bütün bu dünya ise oyunbaz pelerin yüzünden yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır. Sihirbaz da evi taşıyarak gerçek dünyaya götürecektir. Şakir, bina havadayken Peyami dedeyi görüp sihirli baston ile eve getirir. Sihirbaz adam sihir yaparak koca binayı eski yerine getirmiştir. Pelerini de aynanın içine bir daha çıkmaması için hapsetmiştir.