Sponsorlu Bağlantılar

Doru 74. Bölüm - Krallığıma Hoş Geldin

Videoyu Oynat
17 May 2024, 11:27 11:56 443

Sinsice gece olmasını bekleyen Moya, iş makinelerinin etrafında hiçbir insanın kalmadığından emin olunca, hızlıca dozerlerden birinin içine girer. Planı; burada bulacağı bir insan eşyasını ormana götürüp, diğer hayvanlara göstermek ve onları, anlattığı hikayeye ikna etmektir.

Ne var ki; gecenin karanlığında, dozerin içinde bir şey aramak, sandığından çok daha zordur. Moya, ortamı aydınlatmak için kokpitte bulduğu her tuşa basmaya başlar. En son bastığı tuş sayesinde de gerçekten dozerin içi aydınlanır. Fakat bir sorun vardır…  

Bastığı tuş, sadece ışıkları yakmakla kalmamış, aynı zamanda dozeri de harekete geçirmiştir. Telaş içinde dozeri durdurmaya çalışan Moya, bir an için camdan dışarı baktığında, dozerin bir ağaca çarpmak üzere olduğunu görür ve istemsizce önündeki direksiyonu çevirir. Moya şans eseri kazayı atlatmıştır.  

Fakat dozer hala, doğruca ormanın içine ilerlemektedir. Direksiyon sayesinde yön değiştirebildiğini fark eden Moya, önüne çıkan ikinci ağaçtan da kurtulur. Dozer, ağaçların içinde gözden kaybolurken, Moya’nın korku dolu naraları duyulmaya devam eder… Dozer, ancak sabah olduğunda, yakıtının bitmesi sayesinde durur.  

Sabaha kadar mecburen direksiyon sallayan Moya da kaskatı kesilmiş halde kendini dışarı atar ve yere yığılır. Fakat etraftan gelen korku ve şaşkınlık karışımı seslere kayıtsız kalamayıp, kafasını kaldırdığında karşısında kurtları görür. Kurtlar, hayatlarında ilk kez gördükleri dozere bakmaktalardır.  

Moya bu fırsatı kaçırmaz ve dozere yaslanarak kurtlara seslenir; “Bana inanmıyorsanız bir de buna bakın… Bu, insanların savaş aracı! Ve ben tek başıma onlarla mücadele edip, araçlarını ele geçirdim!”… Moya’nın doğaçlama hamlesi işe yaramıştır. Kurtlar artık onun krallığının ilk tebaasıdır…  

Dozerin ön kepçesini, kendisine kraliyet tahtı yapan Moya, bu sırada boş durmaz ve sürüyü huzuruna çağırtır. İnsanların ormanı zapt etmeye geleceğine kanıt olan dozeri, Demirkır’a da gösteren Moya, kurtlarda yarattığı etkiyi, ne yazık ki atlarda yaratmayı başaramaz.  

Demirkır, her ne kadar Moya’nın zırvaladığını düşünse de insanlarla mücadele ederek araçlarını ele geçirdiğini iddia ettiği yere gider. Burada gerçekten de Moya’nın tahtı olan araçtan onlarca vardır ve belki de tıpkı Moya’nın dediği gibi insanlar gerçekten ormanı zapt etmeye geliyorlardır!