Sponsorlu Bağlantılar

Harika Kanatlar - Buz Koşusu

Videoyu Oynat
5 Ocak 2021, 08:26 11:07 543

Hava alanında Jett, Roy'un kulaklık takmış olduğunu görünce sebebini sorar. Roy, soğuk malzeme deposundan eşya çıkardığını söyler. Depo çok soğuk olduğu için de kulaklığı takmıştır. Jett'te depoya gitmek ister. Roy ile birlikte depoya gittiklerinde içerisi çok soğuk ve buzludur. Jett, buzları fark etmeyip depoya girince kayarak bir yerlere çarpar. Bu sırada hava kontrolden Jimbo, Jett'i anons eder. Jett merakla hava kontrol kulesine gider. Merhaba Jimbo, bugün kim benden paket bekliyor diye sorar. Jimbo, Grönland'a yaşayan Handers adında bir çocuğun siparişi olduğunu söyler. Grönland'ın tamamı buzlarla kaplıdır. Ülkede en çok yapılan sporlar kayak, maket ve köpek kızağı yarışıdır. Jett gitmek için sabırsızlanır. Hazırlıklarını tamamlayıp Grönland'a doğru yola çıkar. Grönland'a uçarken muhteşem manzarayı izler. En sonunda Handers'in evini görüp robot adama dönüşür.

Bu sırada Handers, köpek kızağı yarışı için köpekleriyle ilgileniyordur. Kapı çalar ve Jett gelir. Merhaba ben Jett her zaman tam vaktinde der. Fakat Handers bir şey sipariş etmediğini söyler. Babası onun için sipariş vermiştir. Handers onu içeriye davet edip heyecanla kutusunu açar. Babası köpek kızağı yarışmasında yolunu kaybederse diye bir pusula almıştır. Pusulanın nasıl çalıştığını Handers'e gösterir. Yarış kuzey de olacaktır. Handers Jett'le birlikte yarışa katılmasını ve kızağın arkasına binmesini ister. Jett kabul edince yarış alanına giderler. Yarış başlamıştır. Karşılarına bir kutup tilkisi çıkınca köpekler onun peşinden gider. Tilki yarışma dışına çıkınca köpeklerde kızağı o öne çevirir. Sonunda bir tepenin önünde düşerler. Jett buzun üstünde hareket edince buzlar parçalanmaya başlar. Hemen oradan kaçmaya çalışırlar. 

Buz karadan ayrılınca denizde sürüklenirler. Bunun üzerine Jett harika kanatları çağırmanın zamanı geldi der. Handers harika kanatlar da kim diye sorunca, Jett, ne zaman ihtiyaç duysam hemen yardıma gelen muhteşem uçak arkadaşlarım der ve Jimbo'yu arar. Durumu ona anlatır. Jimbo bu iş için en uygun uçağın Dizzy olduğunu düşünüp onu gönderir. Jett ve Handers buzun üstünde beklerken Dizzy yanlarına gelir. Dizzy kurtarma ipiyle buzu, karaya çekmeye çalışır. Fakat karşılarına büyük bir buz kütlesi çıkınca devrilirler. Jett, Handers'le kızağa binip köpekleri koştururlar. Buz kütlesinden atlayıp karaya ulaşırlar. Hemen kuzey yönünden giderek  yarış alanında hızla yarışçıları geçerler. Yarışı kazanan Handers olur. Yarışı kazandıkları için çok mutludur. Jett ve Dizzy'e teşekkür eder. Harika kanatlar bir işi daha başarmanın verdiği mutlulukla hava kontrol üssüne dönerler.