Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 55. Bölüm - Özelkalem

Videoyu Oynat
7 Nisan 2021, 08:05 12:38 29

Remzi, Peyami dede ile birlikte mangal yapıyordur. Şakir ise Necati’yle birlikte yürüyüş yapmaktadır. Necati yeni bir uygulama indirmiştir. Uygulamasında hazinelerin nerede olduğunu gösteren bir telesekreter vardır. Böyle bir şeyin olduğuna Şakir inanmamıştır. Ancak biraz zaman geçince Necati’nin uygulaması ile aniden kendilerini bir çukurun içinde bulurlar. Necati’nin bulduğu hazine sandığından çok sayıda kıyafet çıkmıştır. 

Remzi ve Necati sandıktan çıkan kıyafetleri giyerek oyun oynamaktadır. Ama bu durum Şakir’in hiç ama hiç hoşuna gitmemiştir. Şakir sandıktan çıkan kalemi kullanarak, anı defterine yazmaya başlar. Ancak bu sırada hiç beklenmedik bir şey olur. Remzi ve Necati'nin giydiği kıyafetler aniden canlanınca oradan oraya sürüklenirler. Evin her yerini dağıtmışlardır. Kapıdan dışarı çıktıklarında kıyafetler ikisini yönlendirip her yeri zarar vermelerine sebep olur. Şakir ise her istediğini günlüğüne yazınca gerçek oluyordur. 

Kimse ne olduğunu anlayamamıştır. Şakir, günlüğüne yazdığı şeylerin bir bir gerçek olduğunu görünce çok şaşırır. Bu özel kalem sayesinde her istediği gerçekleşmiş ve ortalık karışmıştır. Şakir de sandığı buldukları yerde silgi bulup yazdıklarını siler. Olanların hepsi geriye döner ve Şakir'in günlük yazdığı vakitte gelir. Şakir de sandıkta buldukları eşyaların kaybolmasını özel kalem ile günlüğüne yazar. Böylece kalem ve kıyafetler ortadan kaybolur.