Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 169. Bölüm - Kar Küresi

Videoyu Oynat
26 Ekim 2021, 12:51 13:15 2759

Öğretmen, sınıfta öğrencilere en büyük hayaliniz ne diye sorduğunda öğrenciler hep bir ağızdan serviste arka koltuğu kapmak diye bağırırlar. Öğretmen, çocukların bu ilginç hayallerine çok şaşırır. Servisin en arka koltuğunu kapan kişi hep Necati olduğundan Şakir bu durumdan şikayetçidir. Bu yüzden bir yarış yapmaya karar verirler. Yarışı kaybeden kişi, kazananın tüm işlerini bir gün boyunca yapacaktır. Her türlü engeli geçerler fakat arka koltuğu kapan kişi yani yarışın kazananı Necati olur. Necati, tüm işlerini Şakir'e yaptırmak için sabah erkenden onu uyandırır. Necati, kendisini bir kukla yaparak Şakir'den bütün işleri yapması için onun yönlendirmesini söyler. 

Şakir, bir kukla gibi Necati'yi yönlendirerek işlerini yapmaya başlar. Necati de o sırada uykusuna devam etmektedir. Birlikte okula varırlar. Necati, okula gelince uyanır ve tüm işlerinin yapılıp yapılmadığını kontrol eder. Daha sonra Şakir'e okuldaki işlerini de yapması için bir liste verir. Şakir, listede yazan her işi yapmaya başlar. Son olarak laboratuvara geldiğinde dağınık olduğunu görür. Bu sırada ilerden gelen basketbol topu etrafı daha da fazla dağıtır. Dağılan yerden bir kitap Şakir'in dikkatini çeker. Hipnotize el kitabıdır. Bu kitap ile Necati'yi hipnoz ederek laboratuvarı temizletecektir. Önce hipnoz yöntemlerini arkadaşlarında dener. Hipnoz işi başarılı olunca Necati'ye denemeye gider. 

Şakir, hipnoz saatini kullanarak her istediğini Necati'ye yaptırır. Yapacağı tüm işleri Necati yapar. Bir anda kendisini başka bir yerde bulur. Yarışma sonunda Necati'ye sözünü tutmadığı için ceza verilecektir. Onu bir kar küresinin içine hapsederler. Eğer güneş batana kadar Necati, Şakir'i affetmezse sonsuza kadar kar küresinin içinde kalacaktır. Şakir, birlerinden yardım istemek için bağırır. Kimse onu duymayınca küreyi yuvarlandırarak birilerinden yardım istemeye gider. Canan, sonunda kar küresinin içindeki Şakir'i fark eder. Canan, onu hemen Necati'nin yanına götürür. Şakir, Necati'den özür dileyince Necati onu affeder. Şakir de kar küresinden kurtulur. Artık, Necati'ye verdiği sözleri tutacaktır.