Sponsorlu Bağlantılar

Rafadan Tayfa 115. Bölüm - Rafadan Ekspres

Videoyu Oynat
17 Ocak 2023, 19:05 14:34 253

Kamil, Mert ve Hayri koşuşturmaca içerisindedir. Hayri ve Kamil çarpışınca bir an sendeler ama yine de yollarına devam ederler. Çocuklar “Karakurt Model Tren Seti”ni alabilmek için mücadele etmektedir. Neyse ki set için yetişmişlerdir ve hemen satın alıp kurmaya başlarlar.

Akın kullanma kılavuzunu okuyup ona göre kurma konusunda ısrarcı olsa da diğerleri kara düzen kurma konusunda ısrar ederler. Üçe karşı bir ile Akın kaybeder. Çocuklar kurulum sonrasında çalıştırmak için çaba gösterirken Akın kılavuzu okumaya devam eder. Pilleri takıp nihayet startı verirler. Tren çalışıp dumanı tütmeye başlayınca çocuklar yandığını düşünüp panikle durdurmak için üzerine su dökerler. Ayrıca raylara da zarar vermişlerdir. Bunun üzerine Akın devreye girip kullanma kılavuzunun önemine tekrar değinir. 

Çocuklar yaptıkları hatanın farkına varıp kılavuzu okumaya başlayınca doğrusunu öğrenmeye başlarlar. Akın rayları düzeltmek için çaba gösterir ancak lokomotifin de üzerine su dökmüşlerdir. Onun tamiri içinde mecburen Sadettin Usta'nın yanına giderler. Sadettin Usta olup biteni bilince çocuklar oldukça şaşırır ancak ustanın anlattıklarını bizim çocuklardan önce başka yapanlarda vardır. Neyse ki tamir edilir ve çocuklar engin ufuklara yolculuğa başlarlar.