Sponsorlu Bağlantılar

İbi 102. Bölüm - Sırlar Dağı

Videoyu Oynat
12 Ağustos 2021, 00:36 11:07 3389

İbi ve arkadaşları Borra’nın sarayına gitmek için yola çıkarlar. Fakat saraya gitmek isteyenlerini geri çevirmek için Sırlar Dağı’nda bulunan tuhaf canlıyı geçmek zorundadırlar. Sırlar Dağı'na giden geçitte yaklaşmışlardır. Yolda Zohi ve Ribo ile karşılaşırlar. Hükümdar Horat, onların bu zorlu yolculuklarında yardımcı olmaları için Zohi ve Ribo'yu göndermiştir. Hep gizlice yanlarında olmuşlardır. Her maceralarında yardımcı olan gizemli kahramanlardır. İbi, Tosi, Pumba ve Hoppa yola çıkarlar. Zohi, Ribo ve Vonvon da onları her hangi bir tehlikeye karşı uzaktan takip edeceklerdir. 

Yolda ilerlerken tuhaf canlıyla karşılaşırlar. O canlı yaşlı hareket eden bir ağaçtır. Hoppa hemen bir plan yapar. Çalılardan kendilerine siper yapıp gizlice yanından süzülerek gideceklerdir. Hoppa’nın bulduğu bir çözüm sayesinde bu canlıya görünmeden geçecekleri sırada planları alt üst olur. Ağaç hepsini birden yakalar. Ağaç onlarla kelimelerin tersini söyleyerek konuşur. Bunu anlayan İbi ise kelimeleri ters çevirerek kendilerini indirmesini söyler. Ağacın adı Sırlar Ağacıdır. Ağaçta hemen onları indirir. İbi kolyeyi çıkartarak ona görevlerini anlatır. Ağaç kolyeyi görünce korkar. İbi'nin aklına bir fikir gelir. 

Erdemli davranışları söyleyerek hem ağacın korkusunu azaltır hem de konuşmasını düzeltir. Ağaç onlara Borra'yı anlatır. Bora erdemli davranışları kolye olmasa bile hatırladığı için uzun yılla boyunca unutamaya çalışmıştır. Unutmaya başladığında ise erdemli davranışları ağaca anlatmıştır. Ağaçta onun sarayına gitmek isteyenleri geri çevirmek üzere görevlendirilmiştir. İbi ve arkadaşları ağacın bu anlattıklarına çok şaşırırlar. Borra, yüreğinin derinliklerinde erdemli davranışları unutmak istemiyordur. Bu yüzden unutmadan önce de ağaca söylemiştir. İbir ve arkadaşları, ağaçtan izin alarak Borra'nın sarayına doğru yola çıkarlar.