Sponsorlu Bağlantılar

Pijamaskeliler - Kertenkele ve Bütün Güçlerin Kayası

Videoyu Oynat
29 Aralık 2020, 22:13 12:01 575

Greg, Connor ve Amaya okulun kütüphanesinde kitap okurlar. Greg okuduğu kitaptan çok etkilenmiştir. Kitapta dünyanın en iyi sporcuları ve aldıkları kupalar anlatılıyordur. Belki bir gün kendisinin de böyle madalyalar kazanabileceğini düşünür. Kitaplarını parkta okumak için dışarı çıkarlar. Bütün sokak lambalarının bükülmüş ve eğilmiş olduğunu görürler. Bunları kimin yaptığını öğrenmek için gece olmasını beklerler. Gece çöktüğünde Amaya Baykuş Kıza, Greg Kertenkeleye ve son olarak Connor Kedi Çocuğa dönüşür. Karargaha gidip kertenkele mobile binerler. Karşılarına devasa büyüklüğünde bir kaya çıkar. Gece Ninjası o kayayı kırmak için peşinden gider. 

Pijamaskeliler neyin peşinde olduğunu öğrenmek için hemen harekete geçerler. Bu kaya bütün güçlerin kayasıdır. Bu kayayı kıran kişi içindeki madalyona sahip olacaktır. Kayayı sadece en güçlü kahraman kırabilecektir. Bu yüzden de Gece Ninjası kırmak için kayayı yumruklar. Kertenkele de kayayı kendisi kırıp madalyona sahip olursa kitaptaki sporcular gibi olacağını söyler. Gece Ninjası kayayı şehirde yuvarlayarak götürür. Pijamaskeliler onu durdurmak için peşinden koşarlar. Kertenkele hala o kayayı nasıl kıracağını düşünür. Kayayı alınca yumruğuyla vurmaya çalışır. Kaya bir anda yükselerek başka tarafa gider. 

Kertenkele tekrar kayaya vurmayı denese de başaramaz. Baykuş Kız ve Kedi Çocuk artık kayayı kırmaktan vazgeçmesini söyler. Kertenkele, arkadaşlarını dinleyip onların dediğini yapar. Gece Ninjası pijamaskelilerin karargahını yıkmak için kayayı oraya fırlatır. Karargah kayanın darbesiyle eğilir. Kertenkele hemen karargahı gücüyle eski haline getirir. Bu kayadan hemen kurtulmak için Kertenkele karargahın üstüne çıkar. Kertenkele süper gücünü kullanarak karargaha gelmesini engelleyince kaya ikiye bölünür. İçindeki madalyonu Kertenkele kazanır. Kertenkele asıl gücün arkadaşlarına yardım isteğinden doğar der. Kertenkele, madalyon çok uzaktan geldiği için herkes görsün diye müzeye götürür. Pijamaskeliler şehri kurtararak gecenin kahramanları olurlar.