Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 167. Bölüm - Telefon

Videoyu Oynat
17 Ekim 2021, 13:38 13:08 2325

Şakir, babasıyla kutu bardaktan yaptıkları telefon ile konuşurlar. Şakir, artık kendisine bir telefon almasını ister. Kadriye ve Remzi henüz yaşının küçük olduğunu, alırlarsa telefondan başını kaldırmayacağını söylerler. Şakir de ailesini telefon almaları için ikna etmeye çalışır. Yardıma ihtiyacı olduğunda kolayca onlara ulaşabilmesi için bir telefona ihtiyacı olduğunu söyler. Ailesi de onu haklı bulur. Kadriye önce bir kaç günlüğüne kullanması için kendi telefonunu verecektir. Gerçekten ihtiyacı olup olmadığına bakacaklardır. Şakir hemen heyecanlanır. Telefonu aldığında önemli bir şey olmuş gibi gereksiz yerlerde telefonla ailesini arar. Ailesi, gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunda aramasını söylerler. Şakir de başını tehlike sokmaya karar verir. 

Bir uzay aracının ineği kaçırdığını görür. İnek ise kaçırmadıkları sadece onlara süt götürdüğünü söyler. Şakir de uzaylıların onları kaçırması için araçlarına biner. Uzaylılar, bir daha kendileriyle uğraşırlarsa onu gezegenlerine götüreceğini söylerler. Onu evinin çatısına bırakırlar. Remzi de çatıda Şakir'i görünce çok şaşırır. Şakir'in gerçekten bir telefona ihtiyacı olduğunu düşünüp ona bir telefon alır. Şakir telefonunu alınca çok mutlu olur. Remzi, telefonu sadece ihtiyacı olduğu zaman kullanması için Şakir'i tembihler. Necati'yi de onu gözetlemesi için görevlendirir. Şakir telefonu alır almaz sürekli oyun oynamaya başlar. Necati de onun yaptıklarını not alır ve bunları Remzi ve Kadriye'ye anlatır. Şakir yolda giderken önündeki topu görünce fırlatır. Top uzaylıların aracına çarpar. 

Uzaylılar Şakir'i görünce çok sinirlenirler. Onu gezegenlerine götürüp bebek bezlerini yıkatacaklardır. Şakir, telefondan ailesini arayacakken telefonu, oynadığı oyun yüzünden şarjının bittiğini görür. Uzaylılar, onu gezegenlerine götürürler. Büyük doğan bebeklerin bezlerini yıkatırlar. Bir hafta sonra Şakir'in ailesi ve Mirket telefon sinyalinden yerini tespit edip gezegene giderler. Kadriye telefonun artık elinden alacaklarını söyleyip araca bindirmeye çalışır. Uzaylı, Şakir'in cezalı olduğunu söyleyerek gitmesine izin vermez. Bu sırada Necati yuvarlanarak Şakir'e çarpar. Birlikte yuvarlanırlar. Uzaylı bilim adamı da çamaşır makinesi icadını nasıl düzeltebileceğini bulur. Uzaylılar, Şakir'in onlara icatları konusunda yardımcı oldukları için gitmesine izin verirler. Araca binip eve doğru yola çıkarlar.