Sponsorlu Bağlantılar

Eymen İle Çimen 19. Bölüm - Misafircilik

Videoyu Oynat
31 May 2024, 12:27 10:57 307

Sevgi, Eymenlere oyun oynamaya gelmiştir. Birlikte oyun oynamaktadırlar. Elbette robotlarıyla... Bu sırada kapının altından bir mektup gelir. İkisi de bunu hemen fark eder. Heyecanla mektup zarfını acarlar.  

Evirirler çevirirler. Okumaya çalışırlar. Ama olmaz! Ne Eymen ne Sevgi okuma yazma bilmiyordur. Eymen biraz Eymence biliyordur ama bu mektup dili Eymenceye benzememektedir. Bu sırada Dila gelir. Mektubumu aldınız mı diye sorar. Demek bu mektup Dila’dan gelmiştir.  

Elbette almışlardır ama okuyamamaktadırlar. Dila da bu yüzden gelmiştir. Mektubu okur. Mektup bir davettir. Dila kardeşi Eymen’i, arkadaşları Sevgi’yi ve Çimen’i odasına oturmaya beklemektedir. Ama bu oturma Eymen’in kafasını karıştırır. O oturmayı pek sevmemektedir. Sorun değil der Dila! Oturmazsın sen de...  

Misafirliğe geleceksin der. Sevgi bunun ne olduğunu biliyordur. Çünkü̈ o da şu anda bir misafirdir Eymen’lerin evinde... Hımm der Eymen anlamıştır. Misafircilik oynayacaklardır. Hemen ne kadar oyuncağı varsa yanında alır giderler. Dila oyuncakları görünce şaşırır.