Sponsorlu Bağlantılar

Dimbo, İnatçı Yavru Fil Çizgi Filmi - Adisebaba Masalları

Videoyu Oynat
23 August 2021, 22:19 19:49 1923

Uzak diyarlarda, bir ormanda bir fil ailesi yaşarmış. Bu ailenin en küçük üyesi olan yavru fil, çok inatçı ve çok yaramazmış. Bir gün anne, babası gezmeye giderken, anne fil yavrusuna seslenmiş. Az sonra yavru fil yanlarına gelmiş. Gezmeye gitmek için pek istekli görünmüyormuş. Fil olmak çok sıkıcı olduğunu söylemiş. Anne ve baba fil, yavru filin son cümlesine çok şaşırmışlar ama ona bir şey belli etmek istememişler. Aile, inatçı küçük fili yalnız bırakıp dolaşmaya çıkmış. Yavru fil, bir süre tek başına eğlenmiş ama sonra canı sıkılmaya başlamış. Canı sıkıldıkça da kızgınlığı daha da artmış. 

Artık fil olmaktan sıkıldığı için başka bir hayvan olmak istiyormuş. O sırada zıplaya zıplaya ilerleyen bir ceylana gözü takılmış. O an kararını vermiş. Yavru fil, ceylanı taklit ederek zıplamaya çalışmış. Ama kalın ve hantal ayakları, birbirine takılı vermiş. Kafa üstü yere düşmüş. Biraz canı acımış yavru filin. Yavru fil, ormanda ilerlemeye başlamış. Maymunların birbirleriyle oynadığı bir ağacın altına gelmiş. Maymunlar daldan dala atlıyor, şakalaşıyor, çok eğleniyorlarmış. Maymun olmak çok eğlenceli, maymun olayım o halde demiş yavru fil. 

Ağacın altından maymunlara seslenmiş. Maymunlar bir an durup yavru file bakmış. Sonra hepsi birden ağaçtan aşağıya inip yavru filin etrafını sarmışlar. Kimi üzerine çıkmış, kimi kulaklarını çekmiş, kimi hortumuna asılmış, kimi kafasına Hindistan cevizi atmış. Yavru fil neye uğradığını şaşırmış. Maymunlar gibi daldan dala atlayıp da kaçamıyormuş. Niyetleri yalnızca oyun oynamak olan maymunlara karşılık veremiyormuş. Sonunda hortumuyla maymunları uzaklaştırmayı başarmış ve olağanca hızıyla oradan kaçmış. Masalın devamında olanları merak ediyorsanız videoyu izlemeye devam edebilirsiniz.