Sponsorlu Bağlantılar

Pepee 27. Bölüm - Pepee'nin Yeşilleri Çoğalıyor

Videoyu Oynat
1 Kasım 2020, 00:05 11:29 5964

Dede tüm ailenin gelmesini beklerken herkesten önce Pepee gelir. Pepee diğerleri gelene kadar Dedesine yeşilleri bulama oyununu teklif eder. Dede yeşilleri bulmanın zor olmayacağını söyleyerek oynamayı kabul eder. Pepee önce çimenlerin fotoğrafını çeker daha sonra ağacın, salatalığın ve maydanozun fotoğrafını çeker. Dedesi diğerlerine bakmak için gider. Pepee Dedesi gidince yeşilleri aramaya devam eder. 

Pepee'nin Yeşilleri Çoğalıyor: 

2X 
Pepee'nin yeşilleri çoğalıyor 

Bir sürü yeşil çimen 
Bir tane yeşil ağaç 
Bir tane yeşil salatalık 
Bir tane yeşil maydanoz 

2X 
Pepee'nin yeşilleri çoğalıyor 

Bir sürü yeşil çimen 
Bir tane yeşil ağaç 
Bir tane yeşil salatalık 
Bir tane yeşil maydanoz

2X 
Pepee'nin yeşilleri çoğalıyor 

Diğerlerinin de gelmesi ile pikniğe gitmek için herkes uçan balona biner. Dede balonda Pepee'ye sürprizi olduğunu söyler. Pepee sürpriz çok merak etse de Dedesi söylemez bu yüzden Pepee de annesinden şarkı söylemesini ister. 

2X 
Ilgaz Anadolu’nun 
Sen yüce bir dağısın 

2X 
Baharda yer yüzünde 
O cennetin bağısın 

2X 
Yalçın kayalıklar 
Göklere yükseliyor 

2X 
Senin dumanlı başın 
Bulutları deliyor 

Piknik için göle geldiklerinde çocuklar Dedelerine yapacağı sürpriz sorarlar. Dede başta söylemese de Bebe'nin ısrarı da eklenince Dede çocuklara sürprizi göstermeyi kabul eder. Dede çocukları göldeki bir kayığın yanına götürür. Kayığa bindiklerinde Pepee kayığın küreğinin de yeşil olduğunu görür. Daha sonra da Bebe'nin gösterdiği göldeki yeşil yaprağın fotoğrafını çeker. Pepee gölde Vırak'ı arar. Pepee bir müddet Vırak'a seslendikten sonra Vırak kayığın üstüne çıkar. Pepee bu sayede Vırak'ın da fotoğrafını çekebilir.