Sponsorlu Bağlantılar

Nils ve Uçan Kaz 1. Bölüm - Bulutlara Doğru

Videoyu Oynat
14 Temmuz 2021, 22:22 11:43 1047

Nils'in ailesi, bir süreliğine çiftlikten ayrılacaklardır. Bu yüzden çiftliğin işlerini Nils'e bırakırlar. Babası, karşılaşacağı durumlar konusunda onu uyarır. Nils bu işleri yapabileceğine çok güveniyordur. Ailesi gittikten sonra mutlulukla etrafta hayvanlarla birlikte koşturur. Babasının söyledikleri aklına gelince çiftlik işlerini umursamadan uçurtma yapmaya döner. Uçan kaz, ona durumu açıklamaya çalışırken Nils yere vidaları atar. Uçan kaz, yere düşen vidalardan birini yutunca boğazında kalır. Nils, hayvanların ses yapmalarından rahatsız olup onları dışarıya kovar. Uçan kazın karnı çok acıyordur. Nils uçurtmasını tamamlamıştır.

Hayvanlara kötü davrandığı için kulübenin içindeki orman bücürü onu uyarır. Nils onu bir kavanoza kapatır. Serbest kalması için kendisinin bir hayalini gerçekleştirmesi gerektiğini belirtir. Orman bücürü, ona hayalini sorar. Nils, uçmak istediğini söyleyince bücür, uçan kaza bile kötü davrandığını söyler. Nils çok öfkelenir. Hemen hayalini gerçekleştirmesini söyler. Bir anda havada mavi sihirler ortaya çıkar. Sihirler Nils'in etrafında dolanınca Nils havada uçmaya başlar. Yere indiğinde ise bücürle aynı boyda olduğunu fark eder. Bücür, hayvanlara yaptıklarından dolayı ona bu sihri yapmıştır. Uçması için kazdan izin almasını söyler. Kaz onu uçurmak istemez ve tüm hayvanlar, kendilerini doyurmadığı için Nils'in üzerine giderler.

Nils, çiti tamir etmediği için çiftliğe tilki gelir. Tüm hayvanlar kaçışırlar. Sadece Nils ortada kalır. Tilki, bir anda horozun peşine verir. Nils onu durdurmak için harekete geçer. Kendisi küçük olmasına rağmen tilkiyi durdurmaya çalışır. Tilki buna daha çok kızınca onun peşine verir. Hayvanlar Nils'i yaptıklarından dolayı kurtarmak istemezler. Bücür uçan kaza, Nils'e yardım etmesini söyler. Nils, kazın üstünde uçarak birlikte tilkiyi göndermeyi başarırlar. Tüm hayvanlar çok mutlu olurlar. Nils, hayvanlara yiyeceklerini bolca verir. Nils ile uçan kaz birlikte göç yolculuğuna katılırlar.