Sponsorlu Bağlantılar

Heidi, Prenses ve Bezelye Tanesi Masalları

Videoyu Oynat
10 Nisan 2021, 20:51 14:50 435

Bir varmış bir yokmuş. Uzak diyarlarda bir ülkede bir prens yaşarmış. Prens evlenme yaşına gelmiş ama hâlâ krallığa yakışır, kendisine uygun gerçek bir prenses bulamamış evlenmek için. Aradığı prensesi bulabilmek için dünyadaki bütün ülkeleri tek tek gezmiş. Komşu ülkelerden bir çok prenses adayı, kralın sarayına gelmiş prensle tanışmak için. Ama prens hiçbirini kendisine eş olarak kabul etmemiş. Bir türlü istediği gibi gerçek bir prenses bulamıyormuş. Kralın babası da oğlunun gerçek bir prensesle evleniyormuş. Uzun yıllar arayışına devam ettikten sonra umudunu kaybetmiş. Üzgün, mutsuz ve düşünceli bir şekilde saraydaki hayatına devam etmiş prens. 

Kral ve kraliçe oğullarının bu durumuna çok üzülüyormuş. Yine böyle mutsuz olduğu akşamlardan birinde çok şiddetli fırtına başlamış. Dışarda bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor, şimşekler çakıyor ve gök gürültüleri sarayda yankılanıyormuş. Gürültüden prensin gözüne uyku girmiyor, odasının penceresinden gökyüzünü aydınlatan şimşekleri izliyormuş. Bir yandan da hayalindeki gerçek prensesi düşünüyormuş. O gürültülerin arasında sarayın hizmetçilerinden biri kapının çaldığını zar zor fark etmiş. Kapıyı açmış, karşısında yağmurdan sırılsıklam olmuş, çok üşümüş, tir tir titreyen bir genç kız duruyormuş. 

Genç kız öyle perişan haldeyken bile çok güzel ve çok zarif görünüyormuş. Hizmetçi, genç kızın haine acıyıp içeri almış. Hemen koşup krala ve kraliçeye haber vermiş. Kral hemen nöbetçilere emri vermiş. Nöbetçiler kızı içeriye almış ve sarayın salonunu ısıtan şöminenin yanına getirmişler. Kızın elbiselerinin sırılsıklam olduğunu gören kraliçe, hemen hizmetçiye emir vermiş ve kendi kıyafetlerinden kıza uygun bir şeyler getirmesini söylemiş. Genç kızla baş başa kalan kraliçe, neden bu yağmurda dışarıda olduğunu sormuş. Kız anlatınca, anlattıklarına pek inanmamış. Ama yine de zavallı kızı gecenin bu saatinde saraydan göndermeye gönlü razı olmamış. 

Prens saraylarına gelen bu esrarengiz kızı merak etmiş. Onunla tanışmak istemiş. Genç kızda bu arada kraliçenin verdiği elbiseyi giymiş. Saçları kurumuş ve yüzünün rengi yerine gelmiş. Artık çok daha zarif ve çok güzel görünüyormuş. Prens salona girdiğinde karşısına çıkan kızın bu güzelliğinden ve zarafetinden büyülenmiş. Ama yine de dediği gibi gerçek bir prenses olduğundan emin olmak istemiş. Kraliçe, prense bu işi çözeceğini ve gerçeği öğreneceğini söylemiş. Bu genç kızın gerçek bir prenses olduğunu öğrenmek için kraliçe, ne yapmıştır? Masalın devamında olanları merak ediyorsanız izlemeye devam edebilirsiniz.