Sponsorlu Bağlantılar

İbi 33. Bölüm - Buz Adası

Videoyu Oynat
19 November 2020, 16:05 10:25 4054

İbi ve Tosi Buz adalarına gelmişlerdir. Hoppa ve Pumba ile kızakla yarış yaparak tünellerden geçerler. Son tünele geçtiklerinde karşılarına engel çıkınca çarparlar. Tüneldeki buza Tidebo, daha çabuk olmaları için resim çizmiştir. Tünelin çıkışına ilerledikleri zaman ilerde buzdan bir ev vardır. Oraya giderler. Yupyup adında biriyle tanışırlar. Yupyup buzun altındaki kırmızı balığının iki gündür ziyarete gelmediği için çok üzgündür. İbi teleskopla nehrin içine tutup bulabileceklerini söyler. 

Yupyup'un atölyesinden malzemelerle teleskop yaparlar. Pumba da oltanın ucuna ayna bağlar. Buzun altından Hoppa denizin içine bakar. Pumba ise oltayla balığın dikkatini çekmeye çalışır. Kırmızı balık hariç diğer balıklar gelir. Kılıç balığı buza takılınca Pumba ona yardım eder. Bir anda buzun içindeki suyun içine düşer. Nehrin içinde kırmızı balığı görür. Geri nehirden dışarı çıkar ve arkasından kırmızı balıkta çıkınca yavruları yanında vardır. Yupyup görünce çok sevinir. Yupyup balığını bulduğu için kendini çok iyi hissediyordur. 

Tam o sırada Vonvon, Hoppa ve Pumba'ya doğru kar topu atar. Onlara da karşılık verince sinirlenir. Üslerine doğru kar topu atınca hemen Yupyup'un atölyesine girerler. Yupyup, Tidebo'nun ona verdiği paketi verir. Paketi Hoppa ve Pumba açmaya çalışır. Paketin içinden oyuncak zıplayan palyaço çıkar. Üstünde de bilmece vardır. Bilmeceyi alıp çözmeye çalışırlar. Tahminler yürütünce Oyuncak adası olduğunu bulurlar. Yupyup'la vedalaşıp atölyeden çıkarlar. Vonvon hazırlamış olduğu bir sürü kar topunu onlara doğru atar. Hemen kızaklara binip ondan kaçarlar.