Sponsorlu Bağlantılar

Rafadan Tayfa 5. Bölüm - Bir İki Üç Tıp

Videoyu Oynat
6 October 2020, 09:49 14:41 3643

Rafadan Tayfa aralarında taklit ve danslarıyla eğlenceye kapılırlar. Hayri, Mert ve Kamil gülüşüp eğlenirken Akın'ın suskunluğunu fark ederler. Kamil ve Hayri bu suskunluğunu merak eder. Mert bu şekilde sessiz kalması ve akşama kadar hiç konuşmaması durumunda annesi Akın'a fırında sütlaç yapacağını söylemiş. Hayri bu duruma kayıtsız kalmadan bu ödüle dahil olmak ister. Kamil Hayri'nin sessiz kalamayacağını söyleyince Hayri'yle aralarında tartışırlar. Bu tartışma esnasında bir oyun oynamaya karar verirler ve oyunu kaybeden kişi oyunu kazananın bir hafta çantasını okul geliş-gidişinde taşıyacak.

Mert, Kamil ve Hayri ortada oyunun kurallarını konuşurlar. Kamil ne zaman başlayacağız der demez Hayri hemen bir iki üç tıp der ve oyunu başlatır. Mert ve Kamil konuşunca Hayri kazandığını sanıp sevinir. Akın'ın olduğunu unutan Hayri oyunu kaybetmiş olur. Tekrardan oyuna başlarlar. Herkes hazırız dediğinde Hayri bir iki üç tıp diyerek oyunu başlatır ve herkes susar. Bu sırada Hale ve Sevim gelir. Ne yaptıklarını sorunca Mert konuşacağı sıra Kamil onu durdurur. Kızlar onlardan bir cevap alamayınca tayfaya kızar. Bir bilmece sormak isteyen Hale bilmeceyi sorsa da cevap alamaz. Cevabı söyler Sevim'le oradan uzaklaşır.

Daha sonra Rüstem Ağabey gelir. Onlara ne yaptıklarını sorar fakat cevap alamaz. Bir bilmece soracağını ve bilene de köfte arası ekmek vereceğini söyleyen Rüstem Ağabey bilmeceyi sorar. Tavuk ayda kaç yumurta yumurtlar? cevabı bilen tayfa konuşamadıkları için vücut diliyle cevaplamak isteseler de Rüstem Ağabey anlamaz ve yanlarından ayrılır.

Yerde misketleri gören tayfa misketlere basarak yere düşerler. Canları yanan Hayri, Kamil ve Mert konuşmaya başlarlar. Yine Akın hiç konuşmaz ve ben kazandım diye eğlenir. Konuştuğu için sütlaç ödülünü kaybettiğini söyleseler de Akın çok mutludur. Çünkü bu hafta okulda yapılacak bir etkinlik için evde bulunan elli cilt ansiklopediyi taşımaktan kurtulmuştur.