Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 73. Bölüm - Zamanı Satın Alan Kadın

Videoyu Oynat
9 Nisan 2021, 13:29 11:21 2498

Akşam Necati Şakirlere gelir. Bu akşam oyun zamanıdır. Necati pijamalarını giyip gelmiştir. Herkes salonu boşaltır ve oyun maratonu başlamıştır. Bu arada Peyami dede onlara zamanın öneminden bahsetmektedir. Zamanın satın alamayacağından bahsederken televizyonda bayan Dümbüllü’nün tüm servetini harcayarak zamanı satın aldığı haberini verir. Bir anda herkes donup kalırken birden hızlanmaya başlarlar. Sonra zaman yavaşlar. Zamanı satın alan kadın onlarla oyun oynamaktadır ve bir an önce bunun önüne geçilmesi gerekiyordur. Hemen Mirket’in yanına giderler. Zaman sürekli geriye akıp duruyordur.

Mirket onlara bir alet verir ve bayan Dümbüllü’nün yaşadığı yere gitmelerini ve bu alet ile onun makinelerini etkisiz hale getirmelerini söyler. Özel donanımlı araçlarına binerler ve yola çıkarlar. Zamanın ileri sarılmasıyla hemen orada olurlar. Bayan Dümbüllü tam geçmişe gideceği zaman Şakir ve diğerleri gelir. Dümbüllü onları görmenin paniğiyle zaman kumandasını elinden düşürür ve yüz yıllar sonrasına giderler. Şakir, Necati ve Remzi çok yaşlanmışlardır. Kumandayı hareket ettirip yüz yıl öncesine geri dönerler. Remzi, Bayan Dümbüllü'ye niye zamanla uğraşıp hayatlarını mahvettiklerini sorar. 

Bayan Dümbüllü ise eski günlerini özlediği için o günlere dönmek istiyordur. hemen çocukluğuna dönmek için kumandayı çalıştırır. O makine ile kumandanın çalışmasını engellerler. Dümbüllü de kumandayı alıp kaçar. Peyami dede bastonunu kumandaya doğru fırlatır. Necati tuzağa düştüğü için zamanı geri alır. Tekrardan kumandayı almayı başarınca Bayan Dümbüllü, onun da geçmişe dönmesi için ikna etmeye çalışır. Peyami dede ise hayatta geri alınamayacak şeyin aile olduğunu söyleyip kumandayı bir yerden aşağı doğru bırakır. Şakir, Remzi ve Necati Peyami dedenin bu sözlerinden çok etkilenmişlerdir.