Sponsorlu Bağlantılar

Küçük Deniz Kızı Aria 10 (Yeni) - Buzdağı Büyüsü

Videoyu Oynat
11 Ocak 2021, 13:36 09:08 271

Bir varmış bir yokmuş, uzak diyarların birinde sahil kenarında güzel bir saray varmış. Bu sarayın güçlü ve yakışıklı prensi Edward, biricik prensesi ise deniz kızı Aria'ymış. Rüzgarlı günlerden bir gün prens Edward, Aria ve mürettebatı yeni topraklar keşfetmek için bir gemi yolculuğuna çıkmışlar. Yolculuk esnasına da mürettebat harıl harıl çalışıyor, prens Edward dürbünle dalgaları gözetliyor. Deniz kızı Aria ise havadaki rüzgarın hızını kontrol ediyormuş. Prens Edward hemen dümenin başına geçmiş. Gemiyi çok uzaklarda gördüğü kara parçasına doğru sürmeye başlamış. Ancak gemi o kadar hızlı gidiyormuş ki herkes bir sağa bir sola savruluyormuş. O sırada mürettebattaki haritacı adam dengesini kaybedip elindeki haritayı denize düşürüvermiş. Prens Edward haritanın dalgalar arasında kaybolduğunu görmüş. 

Bulutla yönlerini bulmak için Aria ve prens Edward başını kaldırıp gökyüzüne bakmışlar. Ama havada hiç bulut yokmuş. Gemideki herkes harita olmadan bu dalgalı denizde nasıl ilerleyeceklerini düşünmeye başlamış. Bu sırada su altı dünyasında yaşayan çift başlı yılan Snake gemicilerin düşürdüğü o önemli haritayı bulmuş. Snake haritayı yakalayıp su altı cadısı Vega'nın mağarasına gitmiş. Deniz cadısı Vega, Snake'in getirdiği kağıdı eline almış. Biraz inceledikten sonra bunun bir keşif haritası olduğunu anlamış. Kötü cadı Vega bulduğu haritayı kullanarak prens Edward ve deniz kızı Aria'nın içinde olduğu gemiyi alabora etmeye karar vermiş ve çok geçmeden geminin peşine düşmüş. O esnada deniz kızı Aria, haritayı su altında bulabileceğini prense söyleyerek suya atlamış. Ardından balık kuyruğuyla su dibinde bir oraya bir buraya yüzmeye başlamış. 

Bir süre sonra minik yunus Dorfi ile karşılaşmış. Küçük deniz kızı ve minik yunus hızlıca yüzerek çöpçü balığına gitmiş. Çünkü çöpçü balık insanların denize attığı ya da düşürdüğü her şeyi toplarmış. Diğer yanda kötü deniz cadısı Vega, hiç vakit kaybetmeden prens Edward'ın gemisini bulmuş ve ahtapot kollarıyla bir büyü yapıp geminin önüne büyük bir buz dağı çıkarmış. Prens Edward dümenin başında ilerlerken karşılarına çıkan buz dağını son anda fark etmiş ve panikle dümeni hemen diğer yöne çevirmiş. Derken suyun altında büyü yapmaya devam eden deniz cadısı Vega bir buz dağı daha çıkarmış karşılarına. Acaba Vega gemiyi batırabilecek mi? Deniz kızı Aria haritanın yerini bulabilecek mi? Masalın devamını merak ediyorsanız izlemeye devam edebilirsin.