Sponsorlu Bağlantılar

Harika Kanatlar - Kaplıca Yardımcıları

Videoyu Oynat
11 Eylül 2021, 13:29 11:19 92

Donnie, Jett'i yeni ekip hangarını göstermek için hangara götürür. Jett, yeni yerlerini görmek için çok sabırsızlanıyordur. Fakat hangarın önüne, yapı dostları çimento dökmüşlerdir. Donnie bu yeni hangarlarını gösteremediği için çok üzülür. Jimbo da onu cesaretlendirerek: “Hayat sana limon sunuyorsa limonata yapmalısın” deyimini söyler. Jett, anlamayan Donnie'ye deyimin anlamını anlatır. Donnie de bu sorunu güzel bir şeye dönüştürür. Bu sırada hava kontrol kulesinden Sky, Jett'i paket teslimatı için çağırır. Sky, çok sayıda volkanın olduğu Japonya'da yaşayan Tomo adında bir çocuğun siparişi olduğunu söyler ve Japonya'da bulunan kaplıcalar hakkında bilgiler verir. 

Jett, hazırlıklarını tamamlayıp uçuşa geçer. Kaplıcaları görüp inişe geçer. Tomo ve babası da kaplıcalardaki maymunları seyretmektedirler. Bu sırada Jett, yanlarına gelir. Tomo, paketini açtığında kar maymunları için aldığı yumurtalar çıkar. Yumurtaları sıcak kaplıca suyuna koyup giyinmeye giderler. Jett de kar maymunlarının yememesi için yumurtaların başında bekler. Maymunlar inatla sepetteki yumurtaları almak isterler. Jett havalandığında maymunlarda sepete asılırlar. Sepet, jettin elinden kayınca yumurtalar kaplıca suyunun derinine düşer. Tomo ve babası gelince Jett onlara durumu açıklar. Yumurtalar, suyun çıktığı delikleri tıkadığı için gayzer oluşur. 

Gayzeri nasıl durduracaklarını düşünürken Jett, Harika Kanatlar ekibini çağırma vaktinin geldiğini söyler. Sky'ı arayıp durumu anlatır. Sky, bu duruma en uygun uçağın Donnie ve yapı dostları ekibi olduğunu düşünüp onları gönderir. Donnie ve yapı dostları kaplıcanın olduğu yere gelirler. Önce gayzerleri engellemek için üzerine taş koyarlar. Jett de vakumla sudaki yumurtaları alır. Fakat gayzerler taşı fırlatıp su fışlatmaya devam eder. Jett ve Donnie'nin aklına Jimbo'nun söylediği deyim gelir. Bu sorunu güzelleştirmek için gayzerlerden çıkan suyla, bir su parkı yapmaya karar verirler. Jett, Donnie ve yapı ekibi park malzemeleriyle büyük bir park yaparlar. Kar maymunları ve Tomo, parkı çok beğenirler. Harika Kanatlar ekibi, sorun çözülünce onlarla vedalaşıp hava üssüne geri dönerler.