Sponsorlu Bağlantılar

Heidi ve Parmak Kız Masalları

Videoyu Oynat
10 Nisan 2021, 19:05 21:29 296

Bir zamanlar Heidi adında bir kız yaşarmış. Anne ve babasını bebekken kaybetmiş olan Heidi'nin teyzesi, artık ona daha fazla bakamayacağına karar vermiş. Bu yüzden küçük kızı, dedesinin dağdaki kulübesine götürmüş. Alpöhi dede tek başına yaşayan aksi bir adammış. Heidi dedesini daha önce hiç görmemiş. Başka bir şehirde iş bulduğunu söyleyen teyzesi, Heidi'yi dedesine bırakıp geri dönmüş. İnsanlardan uzak yaşayan Alpöhi dede, aslında torunun gelmesine sevinmiş. Ama bunu hiç belli etmemiş. Yaşlı adam bu sevimli küçük kıza çatı katında güzel bir yatak hazırlamış. 

Yeni tanıştığı dedesini çok seven Heidi için mutlu ve güzel günler başlıyormuş. Heidi sabah uyandığında dedesinin kocaman köpeği Joseph'le tanışmış. Heidi Joseph'i çok sevmiş. Sonra bir gün gezintiye çıktığında Alp Dağları'nın yamaçlarında keçileri otlatan çoban Peter'le tanışmış. Peter sonraki günlerde keçilerini otlatmaya giderken Heidi'yi de yanında götürmüş. Birlikte dağlarda dolaşmaya başlamışlar. Heidi için her şey çok yeni ve çok ilginçmiş. Heidi, Peter'den keçi çobanlığıyla ilgili pek çok şey öğrenmiş.

Alpöhi dede çok belli etmese de torunu Heidi'yi çok seviyormuş. Heidi bütün yaz kırlarda koşup oynarken dedesine ev işlerinde yardım etmeyi de unutmuyormuş. En sevdiği şeylerden biri de dedesinin taş fırınında küçük ekmekler pişirmekmiş. Pişirdiği ekmeleri Peter'in yaşlı büyükannesine götürürmüş. Büyükanne de Heidi'ye keçi sütü ikram edermiş. Sonunda yaz bitip kış gelmiş. Peter okula başlayınca Heidi'nin de canı sıkılmaya başlamış. Peter gibi okula gidemediği için çok üzülüyormuş. 

Günlerden bir gün teyzesi Heidi'yi şehre götürmek için geri gelmiş. Heidi hem çalışacak hem de okula gidecekmiş. Alpöhi dede önce bunu kabul etmemiş. Çok kızmış ama biraz düşününce torunun şehirde kalıp okula gitmesinin daha iyi olabileceğini düşünmüş. Heidi burada kalmak istediğini söyleyerek itiraz etmiş. Bakalım Heidi, teyzesiyle birlikte şehre gidecek mi? Masalın devamında olanları merak ediyorsanız videoyu izlemeye devam edebilirsiniz.