Sponsorlu Bağlantılar

Pijamaskeliler - Kertenkele'nin Özel Taşı

Videoyu Oynat
30 Aralık 2020, 09:47 12:01 480

Amaya, Connor ve Greg gittikleri manyetik kaya sergisi olan müzeye tekrar gidiyorlardır. Çünkü Greg, amcasının hediye ettiği özel taşını müzede unutmuştur. Greg, özel taşı aydan gelen çok nadir bir taş olduğunu söyler. Fakat müzenin önüne gittiklerinde her yer üst üste dizilmiş arabalarla doludur. Müzede, dünkü sergideki bütün manyetik taşlar çalındığı için kapalıdır. Greg özel taşının çalındığını düşününce çok üzülür. Bu manyetik taşları çalan kişinin Ay Kızı olduğunu anlarlar. Gece olunca pijamaskeliler bu gizemi çözeceklerdir. 

Gece çökünce pijamaskelilere dönüşüp baykuş planörüne binerler. Manyetik alan onların ilerlemesine engel olur. Baykuş Kız dikkatli bir şekilde uçmaya çalışır. Ay kız ay ışınıyla tüm manyetik eşyaları hareket ettirir. Baykuş Kız keskin gözleriyle Ay Kız'ın ne yapmaya çalıştığını öğrenmeye çalışır. Ay kız, manyetik taşları kullanarak kendine turbo mıknatıs yapmıştır. Kertenkele de kendi taşını orada görünce sürekli onu almaya çalışır. Kertenkele ondan taşı isteyince yerleri belli olur. Ay Kız, baykuş planörüne doğru manyetik güç vererek bir yere fırlatır. Ay Kız, Kedi Çocuk ve Baykuş Kız'ın etrafını büyük eşyalarla kapatıp çıkmalarını engeller. 

Kertenkele Ay Kızı'ndan beyaz olan özel taşını ister. Ay kız neden onu bu kadar ısrarla istediğini sorunca Kertenkele taşın aydan geldiğini ağzından kaçırır. Ay Kız'ın aklına başka bir fikir gelir. Ay'ı gökyüzünden mıknatısla çekmeye çalışır. Kertenkele ona bu fikri verdiğinden çok üzgündür. Bütün görevi özel taşı için mahvetmiştir. Arkadaşlarını kurtarıp hemen bir plan yaparlar. Kertenkele özel taşını alınca manyetik ışınlara doğru fırlatır. Yaptıkları bu planla tüm taşları Ay Kızı'ndan almayı başarmışlardır. Bu sayede pijamaskeliler şehri kurtarmış olurlar. Arkadaşları yaptığı hareketi çok doğru bulur. Müzeye geldiklerinde Amaya ve Connor, Greg'e bir taş hediye ederler.