Sponsorlu Bağlantılar

Kral Şakir 60. Bölüm - Pluton

Videoyu Oynat
7 Nisan 2021, 19:37 12:07 25

Bilim insanları toplantı halindedir. Ancak o kadar hararetli bir tartışma yaşanıyordur. Hararetli tartışmanın konusu ise Plüton’un bir gezegen olup olmamasıdır. Plüton bir gezegen değildir görüşü daha hakimdir. Üstelik bilim insanları Plüton’un artık bir kavun olduğuna karar verirler. Bu karardan sonra gezegenler onu dışlarlar. Plüton artık galaksiden gitmek zorunda kalmıştır. Bu durum elbette ki Plüton’un moralini de bozmuştur. Plüton bu sorunu çözmek istemektedir. 

Tam da bu sırada dünya Plüton’a yardım edecektir. Bütün bunlar olurken Şakir ve diğer kahramanlar oyun oynamaktadırlar. Bir anda her şey havaya yükselir. Peyami dede gözündeki oyun gözlüğünden dolayı önünü göremeyip uçarak dışarıda süzülüyordur. Canan ise bu sırada Plüton ile tartışıyordur. Çünkü onun yüzünden yer çekimi azalmıştır. Plüton onlara durumu anlatır. Plüton tekrar gezegen kabul edilirse galaksisine dönecektir. 

Canan da onu gezegenden çıkaran kurul ile görüşecektir. Plüton'u bir insan gibi giydirip kurulun yanına giderler. Bilim kurulu gezegenlikten çıkarılma sebeplerini açıklar. Canan, Şakir, Remzi ve Necati Plüton'un gezegen seçilmesi için arka bahçelerinde onu çalıştırırlar. Bilim kurulu önünde söylenenleri yapan Plüton gezegen olduğu kabul edilir. Şakir ve diğerlerine de teşekkür edip galaksiye döner.