Sponsorlu Bağlantılar

Ekip- Siberay - 9. Bölüm

Videoyu Oynat
11 October 2023, 16:31 12:23 1764

Selvi babasının kendi yaşlarındayken daktiloda yazdığı ve yarım bıraktığı öyküyü tamamlamış, öykünün devamına “Buz Muhafızı” karakterini eklemiştir. Öyküyü dijital ortama aktardıktan sonra dergiye gönderecek ve dergi yayımlandığında babasına hediye edecektir.  

Bunun için öyküyü dijital ortama aktarır ancak bu sırada bir problem oluşur. Bütün “g” harfleri “9” olarak görünmektedir. Ekip sorunu çözmek için Siber Dünya’ya geçer.

Ekip, Siber Dünya’ya geçtiğinde Selvi’nin öyküsünün ikili sistemdeki karşılığını içeren kod şeridinin ve küre fırlatan bir makinenin yanında belirir. Ekip Siberay bu makineyi kullanarak kod şeridindeki “9” rakamına karşılık gelen “1001” dizgisini silmeli, yerine “g” harfine karşılık gelen  “01100111” dizgisini yerleştirmelidirler.  

Ancak buna öykünün içindeki karakterlerden biri olan Buz Muhafızı engel olmaya çalışır. İçinde olduğu öyküyü korumak ister. Ekip Siberay, Buz Muhafızı’nı halat yardımıyla etkisiz hale getirir ve kod şeridinde silinmesi gereken kodları silip yerine doğru olanları ekler.