Sponsorlu Bağlantılar

Kukuli - Rozetler

Videoyu Oynat
19 Ekim 2020, 07:53 11:07 487

Kukuli, Tinky ve Minky bir araya gelerek Dütdüt'ün garajını temizler. Minky kontrol ettiği bir kolideki rozetleri görünce Dütdüt'e ne olduklarını sorar. Dütdüt ise onların kendi rozetleri olduğunu söyler. Rozetlerin üzerinde farklı kelimeler yazmaktadır. Dütdüt rozetleri çok beğenen arkadaşlarına, “akşama kadar istediğiniz rozete uygun bir şeyler yapın rozet sizin olsun” der. Herkes duruma sevinir ve kendine uygun bir rozet seçerek hemen çalışmaya başlar. 

Minky eğlenceli, Tinky yardımsever, Kukuli ise yine yardımsever rozeti için işe koyulurlar. Minky Dütdüt'e şaka yapmak isterken sonuç pek de istediği gibi olmaz. Tinky hayvanlar için yuva yapar ve işinde de oldukça başarılı olur ama Dütdüt akşama daha çok zaman olduğunu ve hangi rozeti kimin kazanacağını o zaman belirleyecekleri söyler. Tinky yardımsever rozetinden vazgeçip yenilikçi rozeti için çalışmaya başlar ancak aklına yatan bir fikir bulmakta oldukça zorlanır. En sonunda bir resim alıp ekibin yanına gitmeye çalışır ancak yolda ayağa taşa takılınca resim elbisesine bulanır ve ilginç bir desen çıkar ortaya. 

Akşam olur hep birlikte toplanırlar ve; 

  • Kukuli yardımsever
  • Minky eğlenceli 
  • Tinky yenilikçi

almaya hak kazanırlar. Ancak Tinky elbisesini bilerek boyamadığını anlatıp başından geçenleri anlatır. Bunu duyan Dütdüt dürüstlüğünden dolayı ona dürüstlük rozetini verir.