Sponsorlu Bağlantılar

Pepee - 23 Nisan Atatürk'ten Armağan

Videoyu Oynat
6 Kasım 2020, 20:12 11:12 1714

Dede çiftliğe geldiğinde çocuklara seslenir. Çocuklar yanına geldiğinde neden hazırlık yapmadıklarını sorar. Çocuklar da bunun üzerine neden hazırlık yapmaları gerektiğini sorarlar. Dede çocuklara bugünün özel bir gün olduğunu söyler ama neden özel gün olduğunu söylemez ve onlara ipuçları vererek bugünün neden özel olduğunu anlatır. Çocuklar tanıdıkları tüm arkadaşlarının yanlarına uğrayarak dedelerinin bıraktığı ipuçlarını takip ederler. Çocuklar buldukları tüm ipuçlarını birleştirirler ama bir şey bulamazlar. Bunun üzerine Dede çocuklara bugünün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğunu söyler. Çocuklar bunu anlamayınca Teyze yanlarına gelerek onlara Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını anlatır. Daha sonrada çocuklar bugüne özel olarak kutlama yapmak isterler ve akıllarına gelen şiirleri, şarkıları düşünürler. 

23 Nisan: 

Bugün 23 Nisan 
Atamdan armağan 

2X 
Sevgi ile kol kola 
Birleşsin tüm dünya 
Bu şarkı tüm çocuklara 

Lalalaalala 

Pepee çok güzel bir şarkı yaparken Şila da güzel bir şiir yazar. Daha sonrada etrafı süslerler ve herkesi kutlamaya çağırırlar. Pepee çok güzel bir konuşma ile giriş yapar ve şarkısını söylemeye başlar. 

23 Nisan: 

Bugün 23 Nisan 
Atamdan armağan 

2X 
Sevgi ile kol kola 
Birleşsin tüm dünya 
Bu şarkı tüm çocuklara 

Lalalaalala

Pepee den sonrada Şila şiirini okumaya başlar. 

23 Nisanda çiçek açar her yer 
23 Nisanda umut dolar kalpler 
23 Nisan çok mutlu oluyor insan 
23 Nisan bize atanızdan armağan 

Şila da şiirini okuduktan sonra Bebe son anda kendisinin de şiir yazdığını söyler. Bebe bunu söyledikten sonra şiirini okumaya başlar. 

23 Nisan bizim bayramımız 
Bugün hepimiz mutluyuz 
Atatürk'ümüze teşekkür ediyoruz 
Yaşasın 23 Nisan