Sponsorlu Bağlantılar

Niloya - Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun

Videoyu Oynat
29 Ekim 2020, 16:42 05:39 1633

Ramazan bayramı günü Niloya'nın ailesi salonda sohbet etmektedir. Murat büyüklerinin ellerinden öperek bayramlaşmaya başlamıştır.  Dedesi bayram hediyesini verir. Bu sırada Niloya bayramlıklarını giyip salona gelmiştir. Büyüklerinin ellerinden öper. Dedesi ona da hediye verir. Babaannesi, Murat'a ve Niloya 'ya birer mendil verir. Sıra anneleri ve babalarına gelir. Onların da ellerinden öperler. 

Kapı çalınca Niloya koşup kapıyı açar. Kapıda ki kişi Mete'dir. Mete avucuna bir sürü şeker alınca Niloya ona da bırakmasını söyler. Mete gizlice ona yaklaşıp onun da şeker toplamaya başlamasını söyler. Geçen seneki şekerlerin hepsini bir çocuğun topladığını ve diğer çocuklara şeker kalmadığını söyler. O da onunla şeker toplamak ister. Annesinden izin alıp Mete'yle şeker toplamaya başlarlar. Bu arada Niloya da bir şarkı söyler. 

Niloya'nın Ramazan Bayramı Şarkı Sözleri:

Bayramları severim 
Gezer gezer eğlenirim

Bir sürü şeker isterim 
En büyük sevincim 

Ramazan Bayramın kutlu olsun 
Yüreğin sevgiyle dolsun 

Ver elini öpeyim 
Anneciğim, babacığım 

Yeni bir elbisem oldu 
Bir de harçlıklarım 

Ramazan Bayramın kutlu olsun 
Sevdiklerin yanında olsun

Niloya ve Mete bir sürü şeker toplamıştır. Artık eve gelmiştir. Kapı çalınca koşup kapıya bakar. Kapıdaki kişi Elif'tir. Şekeri vermek için şeker kabını açar ama hiç şeker kalmamıştır. Niloya hemen Mete'ye durumu anlatır. Topladıkları şekerleri arkadaşlarına paylaştırırlar.