Sponsorlu Bağlantılar

Niloya - Çoban Köpeği

Videoyu Oynat
3 Kasım 2020, 16:09 06:03 2894

Niloya odasında resim çizmektedir. Keçinin bağırmasına rahatsız olan Niloya onu uyarmak için pencereden seslenir. Geri yerine oturduğunda ise bir köpek sesi duyar. Pencereden baktığında köpek keçinin peşine vermiştir. Niloya da dışarı çıkıp keçiyi kovalayan köpeğin arkasından gider. Niloya yavru köpeğin önünü keser. Keçi de Niloya'nın arkasına saklanmıştır. Gürültüyü duyan Murat, Niloya'nın yanına gelir. Murat, köpeğin bir sahibi olduğunu söyler. Niloya ve ağabeyi sahibini bulmak için köydeki herkese soracaklardır. 

Köpeği arkadaşları Mete ve Elif'e gösterirler. Köpek ilerde gelen Miniş ve annesinin yanına koşar. Mete, köpek nerde inek keçi görse peşinden koşuyor deyip güler. Tam o sırada Miniş nehirden su içmeye çalışır. Yavru köpek yanına gidip havlayıp onu durdurur. Niloya yavru köpeğin bu hareketini görünce köpeğin çok akıllı bir köpek olduğunu düşününce bu köpeği çoban köpeği olduğunu anlar. Tepeye gidip çobana soracaklardır. Niloya da bir şarkı söyler.

Niloya'nın Çoban Köpeği Şarkı Sözleri:

Keçiler sürüden ayrılmasın diye
Koyunlar, kuzular kaybolmasın diye
İnekler nehre düşmesinler diye
Hav hav hav hav diye havlıyor çoban köpeği

Kurtlar, kuşlar yaklaşmasın diye
İnekler rahatça otlasın diye
Her sabah çocuklar süt içsin diye
Hav hav hav hav diye havlıyor çoban köpeği

Keçiler sürüden ayrılmasın diye
Kuzularla, koyunlar otlasın diye
Her sabah çocuklar süt içsin diye
Hav hav hav hav diye havlıyor çoban köpeği

Niloya ve arkadaşları köpeği çobanın yanına götürünce köpek arkadaşına doğru koşar. Köpeğin adı Köpüktür. Çoban çocuklara köpeği buldukları için teşekkür eder. Çocuklar yavru köpek ile vedalaşıp giderler.