Sponsorlu Bağlantılar

Eymen İle Çimen 12. Bölüm - Saat Kaç

Videoyu Oynat
29 May 2024, 10:05 11:12 326

Dila; Çimen, Sevgi ve Eymen’e bir gösteri hazırlamaktadır. Küçük biletler hazırlayıp bir tane Eymen’e, bir tane Sevgi’ye bir tane de Çimen'e verir. Bu bir tiyatro gösterisidir.

Saat 2’de başlayacaktır. Sevgi ve Eymen çok sabırsızdır. Dakka başı saat iki oldu mu diye sorarlar. Ama olmadı yanıtını alırlar. Hayır der Dila! Saat 1, ama 2 olunca gösteri de olacaktır. Sevgi de Eymen de bekler dururlar. Yok saat 2 olmuyordur. Nasıl iştir bu böyle!  

Saat nedir ki? Ne işe yarar ki… Saat bir iken ne olması gerekir ki iki olsun? Çimen'in aklına bir şey gelir. Sevgi ve Eymen’i saatler ülkesine götürür. Müthiştir.. büyüleyicidir.. her yerde saat vardır. Ne çok saat vardır böyle. büyük olan saatin uzun kolu hızla dönmeye başlar.  

O döndükçe güneşte yer değiştirir. Eymen Sevgi ve Zobo hayranlıkla izler. Saat güneşle alakalı bir şeydir az çok anlamışlardır. Zamanı göstermektedir. Bu sırada büyük saat ikiyi gösterir, iki kere gonk çalar. Çocuklar “biiiirrr, ikiii!” diye sesli sayar, saatin iki olduğunu anlarlar.  

Biz de anlarız. Etraflarında irili ufaklı saatçikler saat ikiyi gösterip, alarm çalıp, konfeti patlatıp beklenen anın gelişini kutlamaktadırlar. Saat 2’dir. Odaya geri dönerler. O gösteri artık başlayacaktır. Dila komik bir kostümle sahneye çıkar. Komik bir gösteri başlar… Çok güler ve eğlenirler.