Sponsorlu Bağlantılar

Gül ve Ece - 20. Bölüm

Videoyu Oynat
21 Temmuz 2021, 09:23 13:09 49

Ece'yi abisi odasına onu tebrik etmeye gelir. Çünkü bugün yaptıklarından dolayı ev halkı Ece'yle gurur duyuyorlardır. Ninesi odalarına gelir ve Ece’den o gün neler yaşadıklarını anlatmasını ister. Okulda çok önemli şeyler olmuştur. O gün okula komutan ve komiser gelmiş, Ece ile görüşmek istemişlerdir. Anne babası, okul müdürü herkes odada toplanmıştır. Ece çok iyi bir şey yapmıştır ve ona teşekkür için komutan, komiser gelmiştir. Okulda yapılacak veli toplantısına Ece, öğrencilerin babalarını arayarak gelmemelerini istemiştir. Çünkü sınıfta öğretmenleri veli toplantısına babalarında gelmesi konusunda şart koymuştur. 

Ece, sınıftan çıkarken Berfin ve Buğra kardeşlerin konuşmalarını duymuştur. İki kardeş, babaları şehit olduğu için toplantıda annelerinin üzüleceğini düşünmüşlerdir. Ece de iki kardeşin diğer babaların çocuklarıyla sarılmalarını görüp üzülmemeleri için öğrencilerin babalarını arayıp gelmemelerini söylemiştir. Müdür bunları duyunca Ece'ye neden ona anlatmadığını sormuştur. Ece ise müdürle öğretmenine, Berfin ve Buğra'nın babasının şehit olmasını bilmelerine rağmen toplantıya babalarında gelmesini şart koyduklarını söylemiştir. Öğrencilerin velilerinden olan Mehmet amca, Ece'nin bu güzel davranışından etkilenip komutan arkadaşını aramıştır. 

Komutan da durumu komisere anlatmış ve diğer bütün velilerde gelmiştir. Toplantı veliler ve öğrencilerle birlikte olmuştur. Toplantıyı başlattıklarında öğretmen herkesin velilerini sayarken sıra Berfin ve Buğra'nın velisine gelir. Şehit olan babalarının ismi geçtiğinde komutan, komiser, müdür ve tüm veliler ayağa kalkmışlardır. Herkes onları alkışlarlar. Buğra, Berfin ve annesi çok duygulanırlar. Komutan kürsüye çıkarak, Ece'nin bu davranışını tebrik etmiştir. Ninesi, Ece'nin bu yaptığıyla gurur duyup tebrik eder. Gül ve Ece de birbirleriyle barışırlar. Gül, ikizi Ece'yle gurur duyuyordur.