Sponsorlu Bağlantılar

Harfler Köyü - 40. Bölüm

Videoyu Oynat
13 Kasım 2020, 22:43 07:35 1339

Alaca karga, kara karga ve tilki bir plan kurarlar. Fakat bu plan Alaca karganın hoşuna gitmemiştir. Osman ve Nun harfi yeni bir sır bulmuşlardır. Osman akıllı saatinden babaannesini arayıp haber verir. Sır bir kağıtta yazılan kelimelerdir. Babaannesine yazılanları okur. Kağıtta Arapça: Neyün (ney) , alnasiha (nasihat) ve Nfs (nefes) yazıyordur. Altında da bir not vardır. O kağıt, bir kapının anahtarı olduğunu ve yaşlı bilge ağaç olmadan kapının açılamayacağını yazıyordur. Babaannesi yaşlı ve bilge ağaca gitmelerini ve bu kağıdı iyi saklayıp bundan sonra altı kişiyle görüşeceklerini söyler. Onlardan sırlı kelimeleri alacaklardır. 

Osman, Nun harfine hemen ormandaki bilge çam ağacının yanına gitmelerini söyler. Fakat Nun harfi, yavru kedilerini besleyeceği için onla eşlik edemeyecektir. Bu yüzden Şın harfi ile birlikte gidecektir. Osman ve Şın harfi ormandaki bilge çam ağacının yanına giderler. Fakat ormanda giderken karşılarına Alaca karga çıkar. Onlara dostça yaklaşır. Nun harfi ve Osman onun bu dediklerine inanmazlar. Çünkü bazı kötü planlar yapmışlardır. 

Alaca karga çok pişman olduğunu söyler. Bu durumu düzeltmek için elimden geleni yapacağım deyip uçarak oradan uzaklaşır. Osman ve Nun harfi yola devam ederler. Osman gördükleri karşısında çok şaşırır. Çünkü ilk defa bir ağacın kitap okuduğunu görmüştür. Osman, ağaca harfler köyüne yardım etmek için geldiğini söyler. Fakat bilge ağacın kulağı çok fazla duymadığı için onun ne dediğini tam anlamaz. Bu sefer Osman ve Şın harfinin işi daha da zordur.