Sponsorlu Bağlantılar

Harfler Köyü - 43. Bölüm

Videoyu Oynat
20 December 2020, 08:17 07:02 1629

Osman ve Ayın harfi sırlı kelimeleri öğrenmek için bu defa gülün yanına gelirler fakat gül mis gibi kokular hazırladığı için Osman ve Ayın harfi ile bir türlü konuşmaz. Onlara yarın gelmelerini söyler. Osman ve Ayın harfi çaresizce Bilge Çınar'ın yanına dönerler.


O sırada Vav harfi de menekşeyi Bilge Çınar'ın yanına getirmiştir, uykudan uyanan menekşe karşısında Bilge Çınar'ı görünce çok sevinir. Sonrasında Osman ve Ayın harfi: "Bizde biraz gidip dinlenelim Yarın Kırmızıgül ile konuşmaya gideceğiz" der. Menekşe: :Ama gül ile konuşmak sandığınız kadar kolay olmayabilir" diye söyler. Ayın harfi telaşlanarak; "peki sırlı kelimeleri nasıl öğreneceğiz? diye sorar. Menekşe; "öğrenmenin tek bir çaresi var; oda salavat getirmek." Osman şaşırır ve neden diye sorar. Bilge Çınar devam eder; "çünkü Gül, Peygamber Efendimizi çok sever, salavat getirerek Onu anmak çok hoşuna gider o zaman tüm işini bırakır sizinle konuşur."
Ertesi gün Osman, Ayın ve Vav harfi Gül'ün yanına giderler. Gül onlarla yine konuşmaz, çocuklarda hemen salavat getirmeye başlar. Bu gülün hoşuna çok gider ve yeni emanetçilere sırlı kelimeleri verir.