Sponsorlu Bağlantılar

Harfler Köyü - 42. Bölüm

Videoyu Oynat
19 Aralık 2020, 23:57 06:56 1196

Osman ve bu seferki yol arkadaşı Vav harfi sırlı kelimeleri öğrenmek için Menekşe'nin yanına gelirler fakat Menekşe hiç iyi görünmez. Bu durumu anlayan Osman ve Vav harfi, Menekşe'nin kendisini daha iyi hissedebilmesi için ona güzel sözler söylemeye karar verirler. Ona çok güzel göründüğünü, çok güzel renklere sahip olduğunu söylerler.

Duyduğu güzel sözlere teşekkür eden Menekşe "bu renk bana Allah'ın hediyesi" dedikten sonra devam eder: "Peki siz kimsiniz, Ne istiyorsunuz benden?"
Osman ve Vav harfi, olanı biteni, Harfler köyünün tehlikede olduğunu, sırlı kelimelere ulaşmaya çalıştıklarını ve kendilerini Bilge Çınar'ın gönderdiğini anlatırlar. 
Menekşe Bilge Çınar'ın adını duyduğunda birazcık mutsuz olur. Çünkü Bilge Çınar'a kırgındır, sebebi ise çıkan bir rüzgar sonucu çok iyi arkadaş olduğu Bilge Çınar'dan ayrılmıştır. O günden sonra bir daha hiç görüşmemişler, ama Menekşe Bilge Çınar'dan hep bir haber beklemiş. Sonra yine devam eder Menekşe; "sırlı kelimelerini artık kendisinde olmadığını, çıkan rüzgar sırasında onları koruması  için bir arkadaşına emanet ettiğini anlatır. Osman kime diye sorunca Menekşe: "Bunu size söyleyemem çünkü sizin doğru kişi onu olmadığınızdan emin değilim" diye cevap verir. Ama sırlı kelimeleri ulaştıracak üç ayrı kelime verir Osman bu kelimeleri ne anlama geldiğini öğrenmek için babaannesi ile görüşmeye, Vav harfi ise Menekşe'yi alıp Bilge Çınar'ın yanına götürmek üzere birbirinden ayrılırlar. Osman bundan sonra Ayın harfi ile yoluna devam edecektir...