Sponsorlu Bağlantılar

Keloğlan 25. Bölüm - Uzun Yavere Karşı

Videoyu Oynat
18 September 2020, 18:50 20:30 13351

Huysuz ve Uzun hırsızlık yaparken Uzun yüzünden yakalanırlar. Huysuz, Uzun'a saldırırken yanlarındaki Yaver'in zaafını fark eder. Yaver komut almadan herhangi bir şey yapmamaktadır. Huysuz zincirlerini ve kapıyı Yavere kırdırır ve birlikte kaçarlar. Huysuz Yaver'i devamlı övünce Uzun küsüp yanlarından uzaklaşır. 

Keloğlan ise gece kendisine saldıran kurttan kurtulmak isterken bir çukura düşer. Ertesi sabah oradan geçen Uzun'u duyan keloğlan ondan yardım ister ancak Uzun Keloğlan'ı çıkarmak yerine hemen çukura atlar. Keloğlan, Uzun'un omuzuna çıkıp çukurdan çıkar ve eve gidip ip getirerek onu kurtarmak ister. Ancak Keloğlan'ın yanında getirdiği sarmaları duyan Uzun yardımsız çukurdan çıkmayı başarır. 

Bu sırada Huysuz ve Yaver'de bir kervanın yolunu kesip hırsızlık yaparlar. Askerler peşine düşer ve yolda Uzun ve Keloğlan'a rastlarlar. Onları yakalamak isteyince Keloğlan Huysuz ve yaveri bulacaklarına dair onlara söz verir. Huysuz ve Yaveri bulunca askerleri çağıran keloğlan yakalanmalarını sağlar. Keloğlan ile dost olan Uzun'da aklına eski günler gelince tekrar Huysuz'un tarafına geçer ve birlikte hapse atılmak üzere yakalanırlar.