Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Hoca 56. Bölüm - Öfke İle Kalkan

Videoyu Oynat
8 December 2020, 16:20 08:18 1669

Ahaliden 2 kişi sudan sebeplerle sürekli birbirlerine girerler, her seferinde köylü araya girip ayırır. Bu durum artık canlarına tak etmiştir. Demirci amca, Kasap amca ve Cemal amca doğru Şeker Hoca'nın yanına akıl almaya giderler. Şeker Hoca düşünür taşınır ve aklına şöyle bir plan gelir; kavgacı iki arkadaşa gören herkes konuşmadan onlardan kaçacaklardır. Plan işe yarar. Bu duruma şaşıran kavgacı iki arkadaş yine akıl almak için doğru camiye Şeker Hoca'nın yanına giderler ve herkesin kendilerinden kaçtığını söylerler. Şeker Hoca neden diye sorunca bilmiyorum diye cevap alır.

Şeker Hoca soru sormaya devam eder: En son sizinle konuştuklarında ne olmuştu? Kavgacı arkadaşlarından biri cevap verir: "Hatırlamıyorum ki hocam, kavga ediyorduk"

Bunun üzerine Şeker Hoca: "O kadar öfkeliydiniz ki olanı biteni bile hatırlamıyorsunuz, sizi ayırmaya çalışırken onlar da zarar gördü yaralandılar." ama iki kavgacı arkadaş bunun farkında değillerdi. Şeker Hoca devam eder; "ama çocuklar bu ilk değildi ki sürekli size ayırmaya çalışıyorlar ve sürekli kavga ediyorsunuz." İki kavgacı arkadaş hatalarını anlayınca ahali ortaya çıkıverir.

Peygamber efendimiz (SAV) der ki: "En güçlü insan öfkesine hakim olabilendir." Hem ne demişler öfke ile kalkan zarar ile oturur.