Sponsorlu Bağlantılar

Şeker Hoca 59. Bölüm - Gel Bakalım Timur

Videoyu Oynat
11 December 2020, 12:55 09:09 1558

Şeker Hoca, Nasuh Efendi ile karşılaşır. Timur'un Nalbant Keramettin efendiye bin sopa vurulmasını emrettiğini öğrenince "ya bu adam hayatında hiç sopa yememiş ya da sayı saymayı bilmiyor" diye söylenir.

Öte yandan köyün çocukları İlhami Bestami ve Ömer bir tiyatro hazırlığı içerisindeler oyunun adı Timur ve sağ koludur. Tam o sırada Timur köylünün ne yaptığını kendisi hakkında neler düşündüğünü merak eder ve sağ kolu ile beraber kılık değiştirerek köyde gezintiye çıkar. Çocuklar Cemal ve Deli Kadri ile karşılaşan Timur kendisini Celil, sağ kolunu ise oğlu Osman diye tanıtır. Memnun olduğunu belirten Ömer de sırayla kendisini ve arkadaşlarını tanıtır. Sonra Timur "ne yapıyorsunuz burada" diye sorar. Ömer de "Timur ve sağ kolu" diye cevap verir fakat Timur ve sağ kolu birden şaşırır. Şöze Bestami girer; "yani oyunun adı tiyatro gibi bir şey" diye söyler. Ömer siz de oynamak ister misiniz Celil amca deyince Timur ve sağ kolu oynamayı kabul eder. Sonra Ömer rolleri dağıtmaya başlar, Cemal hemen atılır; "ben Timur'u oynayacağım uşağım bütün gece halden anlamaz zalim hükümdar rolüne çok çalıştım" diye söyler. 

Bu duruma Timur içten içe çok sinirlenir fakat belli etmemeye çalışır. O sırada Şeker Hoca da izlemeye gelir tiyatro oyununu ve oyun başlar. Cemal zalim Timur  kimliğini saklayan gerçek Timur ise hoca rolündedir. Cemal hocaya yani gerçek Timur'a 1000 kırbaç ceza verir. Hoca rolündeki Timur bunu kabul etmez, "Timur böyle biri değil ki bu ne biçim bir oyun" diye söyler. Cemal de "sen onu benim külahıma anlat, madem öyle vurun bu uşağun kellesini" diye emir verir bunun üzerine Şeker Hoca deli Kadri ve çocuklar kahkahalara boğulurlar. Şeker Hoca: "Cemal efendi vallahi aynısını yapıyorsun" diye söyleyince Timur çileden çıkar, artık dayanamaz ve kimliğini açığa verir...