Sponsorlu Bağlantılar

Doru 81. Bölüm - Aile Özlemi

Videoyu Oynat
21 May 2024, 15:57 11:30 354

Kral olma hevesiyle başına olmadık felaket gelmeyen Moya, bir süre dinlenmeye karar verir. Ne de olsa iyi kötü bir kraliyet tahtı (dozerin ön kepçesi) vardır.  

Keza Kaju da geçmişe dair bir şey hatırlamıyordur ve az ama öz tebaası olan kurtlar da bir dediğini iki etmiyorlardır. Moya, daha fazlası için çaba harcamak yerine, artık elindekilerin tadını çıkartacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır…  

Moya’nın iddia ettiği insan istilasına, uzun zamandır hazırlanmakta olan kurtlar, henüz hiçbir girişimin olmamasından dolayı, yavaş yavaş kuşkulanmaya başlamışlardır!  

Son zamanlardaki hengame yüzünden daha az görüşmek zorunda kalan Ilgın ve Alaca olayların biraz sakinleşmesini fırsat bilerek bir araya gelir. İki afacan, Ilgınların çiftliğinde hem hasret giderir hem de eğlenirler. Bu sırada Ilgın’ın anne ve babasıyla olan sıcak ilişkisi, Alaca’nın dikkatini çeker. Bu görüntü, Alaca’nın bir süredir unutmuş olduğu bir duyguyu uyandırmıştır.

Alaca’nın anne ve babası bir süre önce, eski sürülerini bulabilmek için, vadiden ayrılmışlardır. Fakat gittikleri günden bu yana onlardan en ufak bir haber gelmemiştir. Ailesini çok özlediğini fark eden Alaca, bunu Demirkır’a da söyler ve onları bulmak için Demirkır’dan izin ister.  

Fakat Demirkır, buna müsaade etmez. Çünkü anne ve babası Alaca’yı Demirkır’a emanet etmişlerdir ve ne olursa olsun geri döneceklerine söz vermişlerdir. Ne var ki Alaca’nın özlemi o kadar büyüktür ki Demirkır’ı dinlemeyerek kendi başına ailesini bulmaya çıkar.  

Doru ve Karatay ise Alaca’yı vadide göremeyince telaşla onun peşine düşerler. Uzun bir arayıştan sonra Alaca’yı ancak ormanın sınırında, insanların savaş araçlarının hemen yanında bulurlar.  

Oldukça telaşlanan Doru ve Karatay, Alaca’yı aralarına alıp savunma pozisyonuna geçerler. Fakat onların aksine Alaca oldukça sakindir ve söylediğine göre, Dorular gelmeden önce burada karşılaştığı insanlar ona çok nazik davranmışlardır.  

Doru, bu duyduklarına oldukça şaşırsa da tedbiri elden bırakmaz ve insanlar, savaş araçlarının bulunduğu yere dönmeden önce, kendilerinin ormana dönmesi gerektiğine karar verir.