Sponsorlu Bağlantılar

Doru 77. Bölüm - Ya Vadi Ya Dostlarınız

Videoyu Oynat
19 May 2024, 14:01 11:18 207

Demirkır, hala insanların ormanı zapt edeceklerini düşündüğü için, onların hareketlerini gözlemeye çalışır. Bu yüzden ormanın dışındaki araçları (iş makineleri park alanını) sırayla takip etmeleri gerekmektedir. O gün, araçları gözleme nöbeti Muhtar ve Gelincik’tedir. İkili, birbirleriyle atışmaktan fırsat buldukça baktıkları park alanında garip bir şey görürler.  

Araçlar sürekli harekete geçmektedir ama hiçbiri ormana gelmemekte, hatta tersine, daima uzakta görünen şehre gidip gelmektedirler. Muhtar ve Gelincik, bu bilgiyi derhal Demirkır’a ulaştırmak için harekete geçerler ama yolda önlerine kurtlar ve Moya çıkar! Moya, tüm ormanın kralı olma fikrini iyiden iyiye saplantı haline getirmiştir.  

Fakat sürüyle şimdiye kadar girdiği mücadelelerin hiçbirinde de yüzü gülememiştir. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Moya, en azından vadiyi atların elinden alarak, onları göçe zorlamak ister. Fakat bu kez üzerlerine bodoslama gitmeyecek, kıvrak zekasıyla hareket edecektir. Bu yüzden de sürünün yakın dostları ve en küçük üyeleri olan Muhtar ve Gelincik’i ele geçirir.  

Ardından kurtları vadiye gönderen Moya’nın mesajı açıktır: “Vadiyi verin, dostlarınızı alın!”… Haberi alır almaz kurtları kovalamak isteyen Doru, Demirkır’ın sayesinde biraz olsun sakinleşir. Sürü, elbette minik dostlarını Moya’nın eline bırakmayacaktır.  

Ama vadiyi onlara vermeye de hiç niyetleri yoktur. Hızlı bir kurtarma planı yapan Demirkır ve Doru, Moya’nın tahtı olan dozere gittiklerinde bir sürprizle karşılaşırlar… Muhtar ve Gelincik, boyut olarak küçük olsalar da Moya’ya gününü göstermek için fazlasıyla cesurlardır ve Moya, bu gerçeği bizzat deneyimleyerek öğrenmiştir!