Sponsorlu Bağlantılar

Doru 76. Bölüm - Merhaba Hulusi Ben

Videoyu Oynat
18 May 2024, 12:22 11:38 262

Kral havasına iyice girmiş olan Moya, önceki bölümde sürüden aldığı hezimeti bir türlü içine sindirememektedir. Fakat yeniden Ilgın’a ve ailesine bulaşmaya da pek niyetli değildir. Ormanda başka bir çiftliğin de olduğunu öğrenen Moya, yeni hedefi olarak burayı seçer. Niyeti; kurtlar sayesinde buradaki insanları (Gürbüzleri) korkutup kaçırmak ve bu çiftlik evini, kendi sarayı haline getirmektir.  

Üstelik atların da buradaki insanlardan pek hoşlanmadığını duyan Moya, hızla harekete geçer. Bu sırada Gürbüz ve Nuri, bir iş için şehre gittiklerinden, çiftlikte sadece Hulusi vardır. Gürbüz ve Nuri’nin yokluğunu fırsat bilen Hulusi, vadiye giderek Dorularla zaman geçirmek ister. Moya ve kurtlar, zapt etmeye geldikkleri çiftlik evinin boş olduğunu görünce, biraz şaşırırlar.  

Ama Moya, bu evi bu kadar kolay ele geçiremeyeceğinin farkındadır. Bu yüzden de çiftlik sahipleri dönmeden önce, onları korkutacak hazırlıklar yapmaya başlar. Ormanda Doru ve Karatay’la vakit geçirmekte olan Hulusi ise akşam olmasına çok az kaldığını fark edince, Gürbüz’ün ona bıraktığı işleri tamamlayabilmek için çiftliğe dönmeye karar verir.  

Yalnız, Doru ve Karatay’ı da kendisiyle gelmeye ikna etmiştir. Çünkü hazır çiftlik boşken, onlara taze saman ikram etmek istemektedir. Doru, daha çiftliğe yaklaşmadan, orada bir şeyler döndüğünü sezer ve Karatay’la Hulusi’ye saklanmalarını söyler. Neler döndüğünü anlamaları, Moya’yı gördükten sonra çok uzun sürmez. Moya ve kurtlar, kısa zamanda dönecek olan insanlar için çeşitli tuzaklar hazırlamaktalardır. Fakat Doru’nun yaptığı plan ve Karatay’la Hulusi’nin alkışlanacak performansıyla, kurtların kendi tuzaklarına düşmeleri kaçınılmazdır