Sponsorlu Bağlantılar

Emiray Çevre Müfettişi - 1. Bölüm Yeni Başlangıçlar

Videoyu Oynat
15 Haziran 2021, 17:05 15:11 1838

Emiray, arkadaşlarıyla birlikte yazdıkları macera kitabının sonunu getirmişlerdir. Yeni bir macera kitabı içeriği aramaktadırlar. Bahadır ise yarınki basket maçına odaklanmalarını ister. Karaca ve Bahadır maç hakkında tartışınca olay daha fazla büyümesin diye herkes evlerine dağılır. Fakat Bahadır evine gitmemiştir. Emiray çöpü atarken Bahadır ile çarpışır. Neden eve gitmediğini merak eder. Ayrıca Bahadır çok terlemiş ve yüzü kırmızı olmuştur. Emiray, Bahadır'ı sorguya çeker. Bahadır, ona bir şey söylemeden gider. Emiray, hareketlerinden şüphelenmiştir. Sabah olduğunda herkes basketbol sahasında toplanır. Önce ısınma antrenmanları yapar. 

Emiray da sahaya giderken postacı Ahmet abi onu durdurur. Emiray'ın beklediği posta gelmiştir. Hemen koşarak sahaya elindeki zarf ile gider. Arkadaşlarına gönüllü Çevre Müfettişi olduğunu söyler. Çevre Müfettişi: Çevreyi koruyan, çevreyi kirletenleri engelleyen gönüllü çocuklardır. Emiray'a da yapacağı görevleri göndermişlerdir. Bahadır ve Karaca hemen maç yapmak isterler. Emiray, arkadaşlarının da Çevre Müfettişi olmalarını ister. İkisi kabul etmeyince onları ikna edecektir. Maçları bittikten sonra Zekai ve Ruhi, maçı kaybettiği için Bahadır'ın boyu ile dalga geçerler. Bahadır onların söylediklerinden sonra kendini kötü hissediyordur. 

Arkadaşlarına bir şey demeden sahadan gider. Arkadaşları neden böyle yaptığını anlayamazlar. Her yerde onu arasalar da bulamazlar. Emiray da arkadaşlarıyla birlikte bu meseleyi çözmek için dedektif gibi çalışacaklardır. Emiray, Bahadır'ın neden böyle olduğunu anlamıştır. Çünkü Bahadır, ilerde basketbolcu olmak istediği için maçı kaybettiğine bu kadar çok üzülmüştür. Bahadır'ı bulmak için Selim abiden yardım isterler. Selim abi, gece gündüz Bahadır'ın hep basketbol sahasında olduğunu söyleyince çocuklar hemen oraya giderler. Arkadaşları onunla konuşup hayalinden vazgeçmemesi için ikna ederler. Bahadır, arkadaşlarının söylediklerini duyunca basketbolcu olmak için daha çok hırslanır.