Emiray - 7. Bölüm

Videoyu Oynat
26 September 2020, 22:09 15:04 2596

Çıkan aşırı gürültüden rahatsız olan devler sonunda Kemal amcanın eski anlaşmaya dönme isteğini kabul eder ve koşarak köyü terkederler.

Bu sırada da Zekai ve Ruhi köyde olanları merak etmektedir. Kemal amca ise Emiray'ı başarılı planından dolayı tebrik eder. Karaca ve Emiray birlikte eve doğru gitmeye başlarlar. Emiray eve dönünce hemen kitabı açar ve tamamlandığını fark eder. Ancak “Hazine” adında yeni bir bölüm çıkmıştır. Karaca gelip yemeğe davet eder ve devamında diğer çocuklarla birlikte ateşin başında toplanırlar. Emiray burada ilk defa “fısıldayan orman” hikayesini duyar. Devlerde dahil kimse oraya gitmeye cesaret edememektedir.

Devler halen açtır, Oslo dayanamaz ve fısıldayan ormana gitmeye karar verir. Diğer arkadaşları gitmez ama Oslo'ya da engel olmazlar. 

Çocuklar ise devlerin köye girerken kırdığı kapıyı onarmaya çalışmaktadır. Emiray gelir ve Karaca'dan kendisini fısıldayan ormana götürmesini ister. Karaca başta kabul etmek istemese de Emiray'ı ısrarını kıramaz ve birlikte yola koyulurlar.