Sponsorlu Bağlantılar

Emiray 52. Bölüm - Dönüşüm

Videoyu Oynat
13 December 2020, 23:07 15:48 2322

Ev ahalisi uyumak için içeri girerken Emiray tek başına masada kalır. Daha önce yaşadıklarını düşünüp nerede hata yaptığını anlamaya çalışır. Kitapta beliren “kibir” yazısını düşünürken bir müddet sonra masada uyuyakalır. 

Emiray uyanıp kendini yatakta bulur ve diğerlerinin yanına gitmek için kütüphaneye doğru yola çıkar. Kemal amca ona kibir ile özgüven arasındaki farkı anlatır. Taşan bir bardak su ile durumu daha net kavrar. 

Zekai ve Ruhi ise patronlarından kaçarken sığındıkları Herşeyci'de işe girerler. Emiray diğer arkadaşlarını da yanına alarak Nebu'nun yardımıyla Kubataba Sarayına gider. Böylece Karaca'yı evine geri döndüreceğini düşünmektedir. Gittikleri yerde yıkık döküp yapının saray olduğuna inanmazlar. Daha sonra Selçuklu döneminde yapıldığı için geçen yıllardan sonra bu halde olduğunu anlarlar. 

Emiray hata yapıp kibirli davrandığını anlayınca kitap harekete geçer ve saray orjinal haline döner. İçeri giren Emiray ve arkadaşları sonunda Karaca'nın geri dönmesi için gereken şartları sağlamıştır. Karaca zamanına dönmüş ve bu görev başarıyla tamamlanmıştır.