Sponsorlu Bağlantılar

Emiray 41. Bölüm - Bulmak Ya Da Bulmamak

Videoyu Oynat
7 December 2020, 21:14 16:15 3094

Önceki bölümde kitabın toz duman olması ile birlikte devler bu zamana gelmişlerdir. Ancak önceki gibi dev halleri ile değil aksine küçük şekilde bu zamana gelmişlerdir. 

Emiray ve arkadaşları ise Zekai ve Ruhi'yi nasıl bulacaklarını düşünmektedir. Dağılıp aramaya karar verirler. Zekai ve Ruhi ise devler uyanmadan kaçmaya çalışırlar ama tabi ki çıkmadan yakalanırlar. 

Fatma, Karaca ve Emiray sokaklarda Zekai ve Ruhi'yi aramaktadır. Bir bankta otururlar ve Fatma fotoğraf makinesinin bozulmasından dem vurur. Biraz konuştuktan sonra her biri farklı yönlere giderek aramaya devam ederler. Emiray bir “Herşeyci” dükkanına girer ve Fatma'nın bozulan makinası için parça sorar. Bu sırada dükkan sahibi geçenlerde iki adamın geldiğini ve eski bir matbaa parçası aradıklarını söyler. Emiray sonunda onlara ait bir iz bulmuştur. Karaca da bulduğunu anlatır ve ipuçlarını takip ederek onları aramaya devam ederler. 

Zekai ise devlerle geçmiş zamanlar hakkında konuşmaktadır. Birden içeri Ruhi girer ve çocukların onlara doğru yaklaştığını söyler.