Sponsorlu Bağlantılar

Emiray 42. Bölüm - Dev Efendiler

Videoyu Oynat
7 December 2020, 22:46 15:54 3038

Emiray arkadaşları ile birlikte içeri girince kimseyi göremez. Bir müddet bakındıktan sonra devlerin olduğunu görürler. Zekai ve Ruhi olay yerinden kaçıp devleri de hiçbir şey söylememesi konusunda tembihlemiştir. Devler, Emiray ve arkadaşlarına işe yarayacak herhangi bir bilgi vermez. Ancak Emiray onları da orada bırakmak yerine Kemal amcaya götürmeye karar verir.

Kemal amca karşısında devleri görünce çok şaşırır. Devlere çeşitli sorular sorarak ne olup bittiğini anlamaya çalışır. Sonunda çocukları eve bırakıp kütüphaneye dönmeye karar verir. Eve gittiklerinde devlerinde isteğini göz ardı etmeyip kalmaya karar verir. Devler evde gördükleri şeyleri anlamaya çalışır. Emiray'ın annesi ise ona ertesi gün eve döneceklerini söyler. Emiray karşı çıksa da annesi geçerli bir sebep sunmazsa gideceklerini belirtir. Devler kanepenin üzerine çıkınca Nebu ile karşılaşır. Şaşkınlıklarını atlattıktan sonra Nebu'dan kendilerini matbaaya götürmelerini ister. Nebu söylenileni yapar ve onları geldikleri yere geri götürür. 

Zekai ve Ruhi ise matbaa da olup bitenleri merak ettikleri için geri dönerler. Döndüklerinde devleri bıraktıkları yerde bulurlar.