Sponsorlu Bağlantılar

Emiray - Su Kıyameti

Videoyu Oynat
15 June 2021, 12:36 13:43 1344

Emiray, kütüphanede uyuyakalmıştır. Uyandığında saatin çok geç olduğunu görür. Kütüphaneden çıktığında her taraftan ambulanslar geçmektedir. Bu sırada yanına Fatma gelir ve tüm Konya da suların kesik olduğunu söyler. Sular kesik olduğu için birlikte su almaya giderler. İkisi de ambulansların bu kadar çok geçmesine anlam verememişlerdir. Her yere baksalar da hiçbir yerde su kalmamıştır. Bakkallarda ve marketlerde de hiç su kalmamıştır. Emiray'ın amcası tasarruf olsun diye daha önceden su ayırmıştır. Artık onu idareli kullanacaklardır. 

Çocuklar, en doğru cevabı belediyeden alacaklarını düşündükleri için belediye binasının önüne giderler. Güvenliğe sorduklarında ise tüm Konya da suların kesildiğini öğrenirler. Bir anda oldukları yerde her yer değişir. Yolda yaşlı bir kadın gelir ve yıllardır suların olmadığını söyler. Emiray ve Fatma çok şaşırırlar. Suyu israf edenler yüzünden bu durum yaşanmıştır. Biraz da geleceğe gittiklerinde her yerin daha da kötü olduğunu ve insanların susuzluktan ne hale geldiklerini görürler. Emiray ve Fatma bu duruma çok korkarlar. Daha fazla geleceğe gittiklerinde kütüphanenin önüne düşen Kemal amcayı görürler. Kemal amca, onlara bir şeyler anlatır.

Kemal amca : Tek çare sizsiniz çocuklar! Geçmişte insanlar suyu israf etti, kıymetini bilemedi ve dünya bu hale geldi. Şimdi geçmişe dönün. Her şeyi düzeltme vakti… 

Kemal amca bu söylediklerinden sonra susuzluktan ölür. Emiray aniden gördüğü rüyasından kalkınca hemen eve gider. Amcasına gördüğü rüyayı tam anlatacağı sıra televizyonda suyun önemi anlatılmaktadır. Suların israf edilmemesi konusunda Emiray çok önemli bilgiler öğrenir. Emiray, bu susuzluk tehlikesini Fatma ile birlikte herkese anlatmaya giderler.