Sponsorlu Bağlantılar

Emiray 48. Bölüm - Kaz Dostum

Videoyu Oynat
11 December 2020, 22:01 15:23 2933

Önceki bölümde görev tamamlanmış ve kitap tekrar harekete geçmiştir. Bu hareketlenme Özge geri dönmüş ama Karaca ise bu zamanda kalmıştır. Emiray bunu halledebileceğini enaniyet vari cümleler ile söyleyince herkes şaşırır ve söze giren Kemal amca “inşallah birlikte yapabiliriz” der. 

Zekai ve Ruhi ise patronlarının yanına gider. Patronları geçenlerde geldiği görüntüleri izleterek o gün neden geldiklerini sorar. Zekai ve Ruhi ise cevap vermeme konusunda ısrar eder. Bunun üzerine patronları onlara yeni görev verdiğini söyler ve detaylarını anlatır. Görevi kabul etmeyen Zekai ve Ruhi hemen sonrasında pişman olup geri dönerler ve patronlarının verdiği tarihi eser işini yarı fiyatına kabul ederler. 

Emiray ve arkadaşları ise bankta otururken ne yapacaklarını düşünür. Emiray kitabı tekrar açar ama herhangi bir ipucu belirmemiştir. Çocuklar Ayşe hanımın yanına giderek projenin etkilerini izlemeye karar verirler. 

Zekai ve Ruhi ise aldıkları görevi yerine getirmek için çoktan kazı alanına gidip kazmaya başlamışlardır. Ayşe hanım ise çocuklara projesinin etkilerini göstermek için uygulamayı çalıştırır. Ancak toprak yetersiz olduğu için Nebu'dan yardım ister ve Nebu'da 4 km ötede uygun bir toprak bulunduğu konusunda onları uyarır.