Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar İçin Siyer - 18. Bölüm

Videoyu Oynat
23 February 2021, 09:48 14:16 1084

Peygamberimiz aleyhisselatu vesselam her zaman ama her zaman insanların iyi biri olmasını istiyor ve bunun için onları iyi insan olmaya davet ediyordu. Ayrıca yerinden bile kıpırdamaya hale olmayan heykellere tapılmasını hiç sevmediğini istemediğini anlatıyordu. Çünkü her şeyin tek bir sahibi vardı bu da Allah'tı (c.c).

Bunu anlamamız için yeryüzünde çok değişik şeyler yaratmıştı. Mesela minik mini minnacık çekirdeklerin ve tohumların içlerinde kocaman ağaçlar saklıydı. Yıldızlar gezegenler milyonlarca yıldır birbirlerine çarpmadan dönüyorlardı. Sonra bukalemun diye bir kertenkele! Neye dokunsa rengi değişiyordu. Kangurular yavrularını keselerinde büyütüyordu. Havuçlar kapkara toprağın altından hem vitaminli hem renkli büyüyordu. Kışın gökyüzünden tane tane inen kar çiçeklere benziyordu.
Allah gönderdiği kitaplarla ve peygamberlerle bize onları kendisinin yarattığını söylüyordu. Peygamberlere de bazı olağanüstü süper güçler vermişti. Bunlara mucizeler deniyordu. Bu mucizeler her zaman olacak şeyler değildi. Devamını hep beraber izleyelim :)