Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar İçin Siyer - 20. Bölüm

Videoyu Oynat
25 February 2021, 20:56 23:25 1211

Mekke'ye pek çok misafir gelmişti. Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam tek tek herkese Allah'ın bir olduğunu anlatıyordu. Akabe denen yerde altı kişiye rastladı. Onlar Medine'den gelmişlerdi. Peygamberimiz Aleyhissalatu Vesselam onlarada Allah'ın bir ve tek olduğunu, kendisininde onun kulu ve elçisi olduğunu söyledi. Ayetler okudu.

Orada bulunan altı kişi yahudilerden sık sık son peygamberin geleceğini duymuşlardı. Ayetleri duyunca oracıkta şehadet getirerek müslüman oldular ve bir yıl sonra Efendimiz Aleyhissalatu Vesselamla yine aynı yerde buluşacaklarına dair söz verdiler. 

Müslüman olmanın sevinciyle Medine'ye döndüler. Gördüklerini duyduklarını her yerde anlattılar. Medinelileri İslam'a davet ettiler. Onlara altı kişi daha katıldı. Artık on iki kişiydiler. Bir yıl sonra söz verdikleri gibi Akabe denen yere geldiler. Gece gizlice peygamberimizle görüştüler. Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve Resulü olduğuna inanacaklarına, namaz kılıp zekat vereceklerine hırsızlık yapmayacaklarına, iftira atmayacaklarına, yalan söylemeyeceklerine söz verdiler.